OEHLING RÁDCE : EPSON STYLUS PHOTO PX820FWD

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Epson Stylus Photo PX820FWD

Nejvyšší model v řadě multifunkčních zařízení Stylus Photo nabitý funkcemi. Sdružuje inkoustovou tiskárnu, plochý skener, kopírku a má nejnovější vysokorychlostní Wi-Fi rozhraní 802.11n, automatický podavač dokumentů a funkci oboustranného tisku. Tisknout je možno i přímo na vhodná média CD a DVD. Rychlost tisku fotografie formátu 10 × 15 cm je přibližně 10 sekund, dokumenty jsou tištěny rychlostí až 40 stránek za minutu.

Ovládání je příjemné díky velkému a dobře čitelnému dotykovému panelu o úhlopříčce 19,8 cm s inteligentní navigací včetně integrovaného dotykového displeje pro okamžitý přístup ke všem funkcím a nastavením. Tisk fotografií tak lze provádět velmi rychle a přímo z paměťových karet a fotoaparátů vybavených rozhraním PictBridge. A díky integrovanému bezdrátovému a ethernetovému síťovému rozhraní je sdílení tisku, skenování a faxování všemi členy domácnosti snadné.

Na kvalitě fotografií, vytištěných ve vysokém rozlišení, se podílí i fotografický inkoust Epson Claria, vyrobený na bázi kompletně rozpustných barviv a poskytující jasně barevné. Přepínání mezi fotografiemi a dokumenty je velmi snadné díky funkci automatického výběru, která vybere automaticky běžný papír, nebo fotopapír pro danou tiskovou úlohu.


Uživatelé mohou ušetřit díky samostatným zásobníkům inkoustu, neboť stačí vyměnit vždy jen spotřebované barvy, ale i díky možnosti výběru z různých velikostí inkoustových kazet v závislosti na tiskových potřebách.

CD obsahuje celý arzenál programů a aplikací: ovladače tiskárny a skeneru (Epson Scan), Epson Easy Photo Print, Epson Print CD, Epson Event Manager, Epson Net Setup, Epson Network Utility, Epson Net Print, FAX Utility a další. 


Zkušenosti z testuPři instalaci a uvedení do provozu nenastaly žádné problémy. Zadání tisku je snadné a možné z programů jako Adobe Photoshop nebo ArcSoft PhotoStudio, anebo můžeme využít přiložený program Easy Photo Print, který umožňuje různé korekce fotografií, což využijeme hlavně u přímého tisku bez počítače, samozřejmě také volby papíru a vhodné umístění obrazu na papír.


Subjektivní posouzení kvality tisku: Při použití kvalitních fotopapírů Epson je velmi dobrá; černobílý tisk jsem realizoval s mírným teplým nádechem, ovšem neměl jsem k dispozici papíry Epson formátu A4 a u formátu 10 × 15 cm jsem neměl originální balení, tudíž jsem jen odhadoval, o jaký druh se jedná.


Skener: Pracovní rozhraní je rozděleno na tři části, respektive režimy: domácí, tedy de facto rychlý automatický, kancelářský, zaměřený na práci s dokumenty a PDF, a profesionální, který nabízí všechny potřebné nástroje pro jemné uživatelské nastavení parametrů skenování fotografií a dalších obrazových předloh, ale samozřejmě i dokumentů. Nechybí ani paleta barev pro míchání odstínů. Víko má mírně výsuvné klouby, což usnadňuje skenování lehce tlustších předloh, jako jsou katalogy a nepříliš tlusté knihy. Kvalita digitalizovaných souborů je výborná.


Cena: 5790 Kč

Poznámka:

Zařízení jsem posuzoval z hlediska „digitálního fotografa“, který si tiskne fotografie a s výhodou využije i další funkce, zejména skenování a kopírování. Fotografický tisk jsem testoval na značkových fotopapírech formátu A4 a 10 × 15 cm, ideálních pro ten který model tiskárny, pokud jsem je tedy měl k dispozici, ale také na spotřebních lesklých fotopapírech formátu A4, a to Verbatim s gramáží 150 g/m2 a Rayfilm s gramáží 155 g/m2, které jsou obecně určeny pro inkjetové tiskárny. Skenery jsem vyzkoušel na starých černobílých, sépiově hnědých a barevných fotografiích ze svého archivu, v případě Canon jsem vyzkoušel i skenování transparentních předloh – barevných i černobílých kinofilmů v pruzích a jednotlivých políček diapozitivů ze svého archivu.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ