OEHLING RÁDCE : HP PHOTOSMART B110A E-ALL-IN-ONE

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

HP Photosmart B110a e-All-in-One

Multifunkční zařízení, umožňující skenování, kopírování a snadný inkoustový tisk dokumentů, fotografií i webového obsahu, a to pomocí funkce HP ePrint z libovolného zařízení bez nutnosti osobního počítače. Webový tisk je možný včetně funkcí Apps a Quick Forms.


Zařízení používá cenově dostupné samostatné tiskové kazety a díky zabudovanému připojení je možno využívat sdílení v bezdrátové síti 802.11b/g/n, přičemž nastavení bezdrátové sítě lze realizovat jedním tlačítkem díky směrovači WPS s integrovaným tlačítkem Push. Ovládání je celkově jednoduché, a to i díky barevnému displeji s délkou úhlopříčky 6,1 cm a rámečku HP TouchSmart. Pro použití bez připojení k počítači je možné i díky integrovaným slotům na paměťové karty a USB rozhraní s podporou technologie PictBridge.


Tiskárna používá technologii termálního inkjetového tisku a inkoust je ve čtyřech samostatných kazetách s možností použít velkokapacitní kazety XL, které umožňují tisknout až 2,5× více černobílých a barevných stránek. Rozlišení černobílého tisku je 600 × 600 dpi a nejlepšího barevného 4800 × 1200 dpi. Maximální rychlost čb tisku je 32 listů/min. a barevného 30 listů/min.


Plochý skener se snímačem typu CIS – Contact Image Senzor pracuje se 48bitovou barevnou hloubkou a má rozlišení 1200 × 2400 dpi.


Zkušenosti z testu


Při instalaci i uvedení do provozu nenastaly žádné problémy. Se zařízením je dodáván software HP ePrint Center, tradiční Centrum řešení HP a rozsáhlá aplikace HP Customer Participation Program 14.0.Subjektivní posouzení kvality tisku: Při použití kvalitních fotopapírů HP je výborná, v případě černobílého tisku dalo u papíru HP Premium Plus a Plus Glossy s gramáží 280 a 240 g/m2 více práce docílit neutrálního tónu, stále přetrvával lehký barevný nádech, ale u fotopapíru HP Advanced s gramáží 250 g/m2 byl výsledek vynikající. Při použití spotřebního fotopapíru byla kvalita tisku celkově nižší.


Skener: Pracovní rozhraní je jednotné, přehledné a umožňuje jak automatické skenování, tak i jemné uživatelské úpravy parametrů skenování včetně barevného kruhu pro míchání barev.


Kvalita digitalizovaných souborů je výborná. Mínusem je víko bez flexibilních kloubů pro skenování „tlustších" předloh, třeba katalogů a knih.


Cena: 2600 Kč

Poznámka:

Zařízení jsem posuzoval z hlediska „digitálního fotografa“, který si tiskne fotografie a s výhodou využije i další funkce, zejména skenování a kopírování. Fotografický tisk jsem testoval na značkových fotopapírech formátu A4 a 10 × 15 cm, ideálních pro ten který model tiskárny, pokud jsem je tedy měl k dispozici, ale také na spotřebních lesklých fotopapírech formátu A4, a to Verbatim s gramáží 150 g/m2 a Rayfilm s gramáží 155 g/m2, které jsou obecně určeny pro inkjetové tiskárny. Skenery jsem vyzkoušel na starých černobílých, sépiově hnědých a barevných fotografiích ze svého archivu, v případě Canon jsem vyzkoušel i skenování transparentních předloh – barevných i černobílých kinofilmů v pruzích a jednotlivých políček diapozitivů ze svého archivu.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ