OEHLING RÁDCE : OBJEKTIVY 2011-2012

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

OBJEKTIVY 2011-2012

Komplexní průvodce výměnnými objektivy pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Nabízí jedinečný přehled objektivů pro kinofilmové a digitální SLR a SLT přístroje i mikrosystémy, které jsou v současnosti na našem trhu dostupné. Srovnává téměř 400 objektivů patnácti značek. Obsahuje přehledné tabulky, představuje vybrané objektivy, nabízí tematicky zaměřené kapitoly, výklad vybraných pojmů, ale také stručné historie výrobních značek a mnoho ilustračních fotografií. Je to aktualizované, přepracované a rozšířené druhé vydání úspěšné publikace z edice IDIF.

První reakcí může být otázka: Je v dnešní době, kdy už je masívně rozšířen internet, publikace tohoto typu a zaměření potřebná? Může být „čtenářsky zajímavá“? Faktem je, že různé žebříčky, přehledy a katalogy objektivů a také různých fotoaparátů, stejně jako různě prakticky zaměřená odborně-populární pojednání na různá témata z oboru fotografie nejsou v dnešní době nic výjimečného. Ale jedná se o specificky zaměřené publikace a internetové projekty, a to v rámci použití, zaměření nebo konkrétní značky. A většinou jde právě o katalogy jednoho výrobce, jen jedné značky. Komplexnější přehled zde až do roku 2007 chyběl. V tom roce vydal IDIF první vydání publikace OBJEKTIVY, a to po četných reflexích a požadavcích ze strany uživatelů a fotografů.


Nová „Kniha objektivů“ je rozdělena do tématických celků a na celkem 152 stranách představuje 15 značek světových výrobců skel (Canon, Nikon, Sigma, Tamron, Tokina, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony, Carl Zeiss, Samsung, Lensbabies, Leica, Samyang a Voigtländer) se všemi jejich v současnosti dostupnými objektivy. U každého výrobce najdete úvod k dané značce (výrobci), dále tabulku s podrobnými specifikacemi, slovníček užívaných termínů a zkratek a několik pečlivě vybraných typů skel s podrobnějším popisem. Úvodní část publikace se věnuje otázce objektivů jako takových, jejich rozdělení, upozornění na všechna úskalí a specifika objektivů včetně jejich klasických optických vad a obsahuje i praktické rady pro výběr správného objektivu a doporučení a rady pro užívání a údržbu. A podrobně se věnuje i nově nastupujícím fenoménům – mikrosystémům či "bezzrcadlovým" fotoaparátům s vyměnitelnými objektivy a výše zmíněným SLT modelům.

Tiráž:

Název: OBJEKTIVY 2011-2012
Autoři: Jan Pěnkava, Jan Březina, Martin Hájek, David Filipi
ISBN: 978-80-87155-10-3
Rozsah: 152 plnobarevných stran (+ obálka)
Formát: A4
Grafický návrh a úprava: Jiří Koudelka
Vydal: IDIF, s.r.o., listopad 2011
Koncová cena: 155 Kč s DPH

Kniha OBJEKTIVY 2011-2012 je v prodeji také v eShopu OEHLING CZ, v sekci odborné literatury. 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ