OEHLING RÁDCE : NIKON D3200

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Nikon D3200

Nikon D3200 je nástupce nejlépe prodávané digitální zrcadlovky v Evropě, D3100. Je stejně jako ona snadno použitelný, ovšem má snímač s rozlišením 24 Mpx, procesor EXPEED 3 a režim Průvodce nejnovější generace s podporou videa ve Full HD rozlišení. Je to přístroj vhodný pro začátečníky v oblasti fotografování digitální zrcadlovkou, výborně poslouží jako rodinný fotoaparát a také na cestách, výletech, procházkách nebo při setkáních s přáteli.

Nikon D3200 je velmi kompaktní, má malé, lehké tělo, je tedy snadno přenosný, díky vhodnému tvarování se dobře drží a ovládací prvky jsou intuitivně rozloženy pro pohodlné, snadné ovládání. Nejčastěji používané funkce, jako režim živého náhledu a snímací režimy, mají samostatná tlačítka. Šikovně „po ruce“ je i tlačítko obrazovky provozních informací.


Fotoaparát je vybaven obrazovým snímačem CMOS formátu DX/APS-C s rozlišením 24,2 milionu pixelů a nejnovějším výkonným obrazovým procesorem Nikon EXPEED 3, který se podílí na velmi rychlých provozních časech a na kvalitě snímků včetně reprodukce barev. Základní rozsah citlivosti ISO je 100 až 6400, v rozšířeném režimu až 12 800.

Přístroj také nabízí vylepšený záznam videosekvencí ve vysokém rozlišení – maximem je Full HD/1080p. Samozřejmostí je snadno dostupné vyhrazené tlačítko pro zahájení a ukončení natáčení videozáznamu. Fotoaparát je také vybaven vestavěným mikrofonem, anebo je možno použít mikrofon externí. Videosekvence lze upravovat už v přístroji výběrem počátečního a koncového bodu i uložením vybraných kompozic.


Začínajícím a nezkušeným uživatelům fotografování zjednodušuje režim Průvodce, který jim pomáhá seznámit se s rozšířenými tvořivými možnostmi a provede je celým postupem po jednotlivých krocích a který je oproti modelům D3000 a D3100 významně vylepšen. Zároveň s tímto režimem je aktivován i režim Assist Images – Pomocné fotografie, který používá vizuální příklady a pomůže uživateli získat přesnou představu o požadovaném snímku. Umožňuje třeba snadno zaznamenat výrazně rozmazané pozadí při portrétech nebo vyfotografovat ostré akční snímky. Do menu Pokročilé operace byly přidány nové položky, které umožňují vylepšit červenou barvu při západech slunce nebo snížit rozmazání.

A k dispozici je také pohodlný automatický systém rozpoznání scény, který snímanou scénu podrobně analyzuje a vhodně upraví zaostření, expozici a vyvážení bílé barvy tak, aby uživatel získal optimální výsledky. K dispozici je také funkce automatické volby scény v režimech živého náhledu a scény s použitím nejvhodnějšího nastavení. Systém automatického zaostřování má 11 zaostřovacích polí. Při fotografování v podmínkách s vysokým kontrastem, například při scénách s protisvětlem nebo se silným bočním světlem, systém Active D-Lighting automaticky upraví osvětlení a zároveň zachová detaily v tmavých i jasných oblastech – vyváží snímky s vysokým kontrastem. Souvislé fotografování má rychlost čtyři snímky za sekundu.


Velký LCD monitor má délku úhlopříčky 7,5 cm (3 palce) a rozlišení 921 kpx a poslouží i pro různé funkce úprav a digitálních tvůrčích efektů, jako třeba Miniatura, Selektivní barva, Barevná skica nebo změkčovací filtr. Pomocí funkcí úprav je také možno přímo ve fotoaparátu měnit velikost snímků, vyrovnat je nebo provádět rychlé retuše.


Díky volitelnému mobilnímu adaptéru WU-1a je možno bezdrátově přenášet fotografie z fotoaparátu do kompatibilního zařízení, tedy sdílet je s rodinou a s přáteli prostřednictvím sociálních sítí, posílat e-mailem nebo je ukládat a zálohovat, i během cest. Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a je ideální příslušenství na cesty, protože k přenosu snímků z fotoaparátu do inteligentního zařízení nepotřebujete připojení k síti Wi-Fi. Fotoaparát lze dokonce dálkově ovládat prostřednictvím inteligentního zařízení, takže můžete být součástí skupinových snímků, jako je například rodinný portrét, a před vyfotografováním si můžete zobrazit náhled snímku. Model Nikon D3200 je kompatibilní s inteligentními zařízeními se systémem Android. K dispozici je i volitelné dálkové ovládání ML-L3, přičemž přijímač má D3200 na přední i zadní straně.


Nikon D3200 – další vybrané informace:

Inteligentní automatické zaostřování pro videa: při použití D-Movie pro záznam videa je k dispozici souvislé automatické zaostřování, nepřetržité zaostřování (AF-F) a sledování vybraného objektu. Nechybí ani zaostřování s detekcí tváří v záběru.
Rozšířené možnosti videa: fotoaparát podporuje použití stereofonního externího mikrofonu Nikon ME-1. Funkce úprav ve fotoaparátu vám umožní například nastavit počáteční a koncový bod vaší videosekvence. Výstup mini HDMI dovoluje přehrávání videoklipů ve vysokém rozlišení na HDTV.
Možnosti systému Nikon: modulární systém Nikon nabízí velký výběr výměnných objektivů, externích zábleskových jednotek a dalšího příslušenství.

V eShopu OEHLING CZ můžete zakoupit samostatně tělo Nikon D3200 za 14 999 Kč s DPH a také set těla s objektivem 18–55 VR za 17 499 Kč s DPH.

Jaké jsou aktuální ceny a nabídky se můžete podívat přímo na webu OEHLING CZ.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ