OEHLING RÁDCE : CANON EF-S 18–135 MM F/3,5–5,6 IS STM

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Canon EF-S 18–135 mm f/3,5–5,6 IS STM

Canon spolu s digitální zrcadlovkou EOS 650D pro amatérské tvůrce představil ještě dva nové kompaktní objektivy, tento všestranně použitelný EF-S 18–135 mm 1:3,5–5,6 IS STM a pak výkonný, ale velice tenký a lehký EF 40 mm 1:2,8 STM. Oba mají nový pohon autofokusu, každý upravený pro sou konstrukci, a oba také umožňují souvislé automatické zaostřování v režimu natáčení videa.


Canon EF-S 18–135 mm 1:3,5–5,6 IS STM poskytuje rychlé a přesné automatické ostření při fotografování i natáčení videoklipů, při fotografování je možno využít plně manuální ostření. Pro začínající filmaře objektiv nabízí možnost přesného, tichého a rychlého ostření během natáčení videa. Objektiv se výborně hodí k novému fotoaparátu EOS 650D a je vybaven novou technologií krokového elektromotorku (stepper motor – STM), která umožňuje ostření při natáčení objektů v pohybu a zaručuje plynulejší a čistší video. Minimální zaostřovací vzdálenost je 39 cm a umožňuje přiblížit se k akci či objektu a současně udržet si vhodné zaostření.

Jedná se o všestranně použitelný objektiv s výkonným zoomem, jehož rozsah umožňuje zachytit nejrůznější situace a zabývat se různými fotografickými žánry od portrétů přes krajinářskou až po akční fotografii. Objektiv je vybaven inteligentním systémem optické stabilizace obrazu a  umožňuje tak fotografovat z ruky i za horších světelných podmínek, při použití relativně dlouhých časů expozice. Objektiv se také přizpůsobuje tomu, zda fotograf fotografuje „normálně“, anebo chce metodou „panning“ zachytit ostře objekt v pohybu na rozostřeném pozadí a volí nejvhodnější režim IS pro optimální zachycení scény. Při natáčení videa je automaticky nastaven dynamický optický stabilizátor obrazu, který stabilizuje otřesy typické pro tento způsob snímání.

Objektiv má sedmilamelovou clonu s optimalizovaným kruhovým otvorem EMD – Electro Magnetic Diaphragm, která zajišťuje přesnou kontrolu nastavení clony a umožňuje jemné rozostření pozadí u fotografií i videozáznamů. Vysoká kvalita obrazu je zajištěna v celém rozsahu zoomu díky kvalitní optické konstrukci, která obsahuje i čtyři skupiny čoček včetně UD členu a PMo členu pro potlačení chromatické aberace. Povrchová úprava Canon Super Spectra na všech součástech objektivu potlačuje odlesky a brání vzniku závoje.


Canon EF-S 18–135 mm 1:3,5–5,6 IS STM – hlavní technické údaje:

Ohnisková vzdálenost po přepočtu na 35mm formát: 29–216 mm
Optická konstrukce: 16 členů, 12 skupin
Zorné úhly (horizontální, vertikální, diagonální): 64 ° 30 '–9 ° 30 ', 45 ° 30 '–6 ° 20 ', 74 ° 20 '–11 ° 30 '
Počet lamel clony: 7
Maximální clonová čísla: 22–38 (36 při použití 1/3 kroku nastavení)
Minimální zaostřovací vzdálenost: 0,39 m
Maximální zvětšení obrazu: 0,28×
Pohon autofokusu: STM – stepper motor
Systém optické stabilizace obrazu: prodlužuje expozice o 4 kroky nastavení
Průměr filtru: 67 mm
Rozměry (max. průměr × délka): 76,6 × 96 mm
Hmotnost: 480 g

K objektivu je připraveno toto příslušenství: kryt objektivu E-67, sluneční clona EW-73B, pouzdro LP1116 a dva mezikroužky, EF12 II (0,43–0,09) a EF25 II (0,61–0,21). Objektiv je v prodeji za orientační cenu mezi 11 a 12 tisíci korunami českými.

Zde si můžete otevřít aktuální nabídku výměnných objektivů Canon EF a EF-S v eShopu OEHLING CZ.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ