OEHLING RÁDCE : CANON EF 40 MM F/2,8 STM

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Canon EF 40 mm f/2,8 STM

Kompaktní objektiv typu „pancake“ má nový pohon autofokusu, krokový elektromotorek se speciálním převodem, který umožňuje jemnější a plynulejší ostření u střední třídy výměnných objektivů a také kvalitní souvislé automatické zaostřování v režimu natáčení videa.

Canon EF 40 mm 1:2,8 STM umožňuje tiché, rychlé a přesné automatické ostření při natáčení videa i při fotografování, ale také lze využít plně manuální ostření. A pro začínající filmaře nabízí možnost přesného ostření během natáčení videa. Je vybaven novou technologií krokového elektromotorku (STM – stepper motor), která umožňuje ostření při natáčení objektů v pohybu a videozáběry jsou plynulejší a čistší.

Vylepšený výkon automatického ostření umožňuje zachytit spontánní záběry, což lze využít hlavně při vytváření akčních, reportážních a dokumentárních snímků a fotografií z cest. Nejkratší  zaostřovací vzdálenost je 30 cm, fotograf se tedy může velmi přiblížit ke snímanému objektu a udržet dobré zaostření.


Canon EF 40 mm f/2,8 STM je první tenký EF objektiv Canon s pevnou ohniskovou vzdáleností. Má velmi dobrou světelnost a i díky ní se velmi dobře hodí pro fotografy, kteří chtějí všestranný, kompaktní a lehký objektiv pro zachycení portrétů, reportážních snímků nebo pro fotografování krajiny, ale výhodný je pro fotografování na dovolené nebo na výletu, neboť díky tenkému designu a nízké váze jej lze snadno mít všude s sebou. Clona má 7 lamel a optimalizovaný kruhový otvor (EMD – Electro Magnetic Diaphragm), který vytváří krásný efekt rozostření. Asférické prvky s povrchovou úpravou Super Spectra jednak umožňily dosáhnout kompaktních parametrů objektivu, ale také se podílejí na optimalizaci kvality obrazu od středu až po okraje.


Canon EF 40 mm 1:2,8 STM – hlavní technické údaje:

Ohnisková vzdálenost po přepočtu na 35mm formát při použití snímače APS-C: 64 mm
Optická konstrukce: 6 členů, 4 skupiny
Zorné úhly (horizontální, vertikální, diagonální): 49 º, 34 º, 57 º
Počet lamel clony: 7
Maximální clonové číslo: 22
Minimální zaostřovací vzdálenost: 0,3 m
Maximální zvětšení obrazu: 0,18×
Pohon autofokusu: STM – stepper motor
Průměr filtru: 52 mm
Rozměry (max. průměr × délka): 68,2 × 22,8 mm
Hmotnost: 130 g

K objektivu je připraveno toto příslušenství: kryt objektivu E-52, sluneční clona ES-52, pouzdro LP811 a dva mezikroužky, EF12 II (0,50–0,32) a EF25 II (0,88–0,70). Objektiv má stanovenu orientační prodejní cenu 5500 Kč.

Zde si můžete v novém okně otevřít aktuální nabídku výměnných objektivů Canon EF a EF-S v eShopu OEHLING CZ.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ