OEHLING RÁDCE : B.I.G. FOTOGRAFICKÉ KUFRY

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Brašny

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

B.I.G. fotografické kufry

Nejrůznější pouzdra, brašny, batohy a také kufry jsou důležitou součástí vybavení fotografa a také videotvůrce. Není to sice příslušenství, které se přímo podílí na tvůrčím procesu, ale v mnoha ohledech je naprosto nepostradatelné a nenahraditelné. Fotokufry patří mezi speciální vybavení, a to díky své odolnosti a dalším specifickým vlastnostem. Některé modely jsou i voděodolné nebo dokonce vodotěsné. 

Pro kapesní kompaktní fotoaparát je ideální stylové pouzdro nebo elegantní a praktická brašna. Fotokufry jsou určeny pro větší fotografické vybavení, v řadě případů i velmi rozsáhlé a většinou také náležitě drahé. Bývají vyrobeny z hliníkové slitiny, velmi odolných plastů, případně z kompozitních materiálů. Úložný prostor mají vyplněný polyuretanovou nebo jinou pěnou, méně často bývá použit jiný typ polstrování. Díky tomu poskytují naší fotografické technice, kterou do nich vložíme, vynikající ochranu před mechanickým poškozením. Jistota, že máme své drahé vybavení během transportu v bezpečí i při nárazu, vykompenzuje i vyšší hmotnost kufrů ve srovnání s fotobatohy nebo fotobrašnami.

Pokud plánujeme pobyt u neklidného moře, cestu lodí, chystáme se na divokou řeku nebo podobně, vyplatí se nám pořídit si kufry nejen náležitě pevné, ale i vodotěsné. Ty bývají vybaveny přetlakovými ventily, jimiž lze vyrovnat vnitřní tlak vůči vnějšímu.

Kufry neposkytují naší fototechnice jenom bezpečné uložení během transportu. Výborně poslouží i pro její přehledné a praktické uspořádání. Umožňují, abychom vše měli pěkně „po ruce“, ať už se jedná o samotné fotoaparáty, výměnné objektivy, externí blesky, anebo různé příslušenství včetně toho nejmenšího, které ovšem má svou náležitou důležitost. Je to rezervní baterie, sada tužkových napájecích článků či akumulátorů, nabíječka, pouzdro s paměťovými kartami a čtečka, sada snímacích filtrů, různé čisticí sady a podobně. Kufry také většinou můžeme zamknout, a tak zvýšit míru bezpečného uložení naší techniky.

V portfoliu produktů OEHLING CZ je poměrně široká nabídka různých fotografických kufrů a mezi nimi i tyto dva modely značky B.I.G.:


B.I.G. fotokufr "K05"
Model K05, to je pevný fotokufr z hliníkové slitiny, který jako měkkou variabilní výplň používá pěnové segmenty. Má vnitřní výšku 17 cm, lze do něj tudíž uložit i velkou zrcadlovku s bateriovým gripem a nasazeným objektivem plus další výměnné objektivy. Menší lze do kufru uložit i ve vzpřímené poloze. Součástí výbavy je tříčíselný bezpečnostní zámek. Rozměry: vnější 33 × 31 × 21 cm a vnitřní 31,5 × 26 × 17 cm.

Kufr má v nabídce OEHLING CZ katalogové číslo 252405 a stojí 1399 Kč včetně DPH.


B.I.G. fotokufr "K07 DS"
Model K07 DS je pevný dvoupatrový černý fotokufr z hliníkové slitiny s variabilním oddíly. Je ideální pro fotografy, ale využítelný je také jako asistenční hobby kufr, kufr pro sportovní a servisní techniky nabo obchodní zástupce, kteří do něj mohou bezpečně a přehledně uložit své vzorky. Rozměry: vnější 39 × 26 × 27 cm a vnitřní 35 × 21 × 8,5 cm, přičemž poslední číslo je hloubka s tím, že pod horním víkem je větší, a to 10 cm. 

Kufr má v nabídce OEHLING CZ katalogové číslo 252406 a stojí 1499 Kč včetně DPH.

Zde si můžete v novém okně otevřít přímo nabídku eShopu OEHLING CZ. 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ