OEHLING RÁDCE : CANON EF-M 18–55 MM 1:3,5–5,6 IS STM

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Canon EF-M 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM

První ze dvou nových objektivů nového kompaktního systém Canon EF-M je základní kitový zoom. Je sice kompaktní, ale nabízí i relativně vysoký výkon mimo jiné díky kvalitní optice Canon. Nechybí systém optické stabilizace obrazu a pro pohon systému autofokusu objektiv disponuje novou technologií krokového motorku STM s jemným chodem automatického ostření.

 


Standardní, univerzálně použitelný zoom Canon EF-M 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM je vybaven novým přípojným systémem s bajonetem EF-M a je i celkově optimalizován pro nový kompaktní bezzrcadlový foto-videosystém, využívající obrazové snímače formátu APS-C. Je vhodný pro pořizování fotografií i videoklipů a výborně se hodí pro každodenní běžné fotografování, na výlety i dovolené, jako součást rodinného foto-videovybavení. Má všestranné využití od záběrů krajiny přes působivé portréty s příjemně rozostřeným pozadím až po dynamické akce, výjevy a momentní fotografii.


Objektiv používá vnitřní zaostřování a pro pohon systému autofokusu disponuje novou technologií krokového elektromotorku (stepper motor – STM). Umožňuje rychlé, přesné a tiché automatické ostření při fotografování i natáčení videoklipů. Při fotografování je možno využít plně manuální ostření či jemné doostření, díky funkci Servo AF je možné kvalitní ostření při natáčení objektů v pohybu a systém také zaručuje plynulejší a čistší videozáznamy. Minimální zaostřovací vzdálenost je 25 cm. To umožňuje přiblížit se k akci nebo objektu zcela podle potřeby a udržet si vhodné zaostření.

Aby uživatel mohl pořizovat ostré fotografie i při snímání z ruky za slabého osvětlení je k dispozici systém optické stabilizace obrazu s rozsahem 4 EV. A nechybí ani dynamický stabilizátor obrazu pro plynulé filmy: Dynamická stabilizace obrazu v režimu Film působí proti „vlnivému pohybu“ i proti otřesům a chvění přístroje.


Canon EF-M 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM – základní údaje přehledně:

Ohnisková vzdálenost ekvivalentní pro 35mm film: 29–88 mm
Optická konstrukce: 13 členů uspořádaných do 11 skupin
Zorné úhly (horizontální, vertikální, diagonální): 64° 30' až 23° 20', 45° 30' až 15° 40', 74° 20' až 27° 50'
Počet lamel clony: 7
Maximální clonová čísla: 22–38 (36)
Minimální zaostřovací vzdálenost: 0,25 m
Maximální zvětšení obrazu: 0,25× (u ohniska 55 mm)
Informace o vzdálenosti: ano, k dispozici
Stabilizátor obrazu: optický, čtyřkrokový
Pohon automatického zaostřování: krokový elektromotorek
Průměr závitu pro snímací filtry: 52 mm
Rozměry (max. průměr × délka): 60,9 × 61 mm
Hmotnost: 210 g


V balení je objektiv, přední a zadní krytka, sluneční clona EW-54 a měkké pouzdro LP814. Doporučená prodejní cena objektivu nebyla oznámena. Cena kitu, který tvoří objektiv s fotoaparátem EOS M a kompaktním externím bleskem Speedlite 90EX, je 21 500 Kč.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ