OEHLING RÁDCE : CANON EF-M 22 MM 1:2,0 STM

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Canon EF-M 22 mm 1:2,0 STM

Druhý z dvojice prvních objektivů nového standardu EF-M pro modulární kompaktní fotografický systém Canon EOS M. Na rozdíl od standardního kitového zoomu 18–55 mm nabízí pevnou ohniskovou vzdálenost 22 mm a ploché, maximálně kompaktní provedení, které přesně odpovídá představě o diskrétním, malém a lehkém fotografickém přístroji, který se velmi snadno přenáší i používá.


Širokoúhlý objektiv Canon EF-M 22 mm f/2 STM je tenký, plochý a velmi lehký, tudíž snadno přenosný a ideální na cesty, má elegantní tubus z hliníkové slitiny a systém připojení a bajonet EF-M pro použití s fotoaparátem EOS M. Umožňuje pořizovat kupříkladu působivé záběry krajiny, výborně poslouží pro každodenní diskrétní reportáže, momentní záběry a koncipovanou tvorbu, kdy může fotograf nebo fotografka využít dobrou světelnost f/2,0 pro záběry za slabého osvětlení při pořizování fotografií i videoklipů a pracovat s výrazně rozostřeným pozadím záběrů.

Ohnisková vzdálenost 22 mm po přepočtu na 35mm kinofilmový formát stále zůstává v širokoúhlé oblasti, byť tedy přesně na její hranici – odpovídá 35 mm. Jeho obrazový úhel umožňuje na záběru zachytit větší část scény, což se hodí u celkových záběrů v oblasti krajinářské fotografie, při snímání v interiérech a také pro pořizování fotografií skupin osob a při snímání různých výjevů a dynamických akcí, u kterých chce být fotograf co možná nejblíže.


Také tento objektiv pro pohon systému autofokusu používá novou technologii krokového elektromotorku (stepper motor – STM). Systém umožňuje rychlé, přesné a tiché automatické ostření při fotografování i snímání videoklipů. Při fotografování je možno využít plně manuální ostření či jemné doostření, díky funkci Servo AF je možné kvalitní ostření při natáčení objektů v pohybu a systém také zaručuje plynulejší a čistší videozáznamy. Minimální zaostřovací vzdálenost je 15 cm. To umožňuje maximálně se přiblížit k akci nebo objektu a udržet si vhodné zaostření.

Optická konstrukce využívá i asférické prvky, které korigují sférické vady, podílejí se na výborné ostrosti snímků, které mají minimální zkreslení s vysoký kontrast, i na minimálních rozměrech a nízké hmotnosti. A použitá povrchová úprava Super Spectra pomáhá zajistit přesné vyvážení barev a vysoký kontrast a také potlačit reflexy a zdvojení obrazu.


Canon EF-M 22 mm 1:2,0 STM – základní údaje:

Ohnisková vzdálenost ekvivalentní pro 35mm film: 35 mm
Optická konstrukce: 7 členů uspořádaných do 6 skupin
Zorné úhly (horizontální, vertikální, diagonální): 54° 30', 37° 50', 63° 30'
Počet lamel clony: 7
Maximální clonové číslo: 22
Minimální zaostřovací vzdálenost: 0,15 m
Maximální zvětšení obrazu: 0,21×
Stabilizátor obrazu: nemá
Pohon systému autofokusu: krokový elektromotorek
Průměr závitu pro snímací filtry: 43 mm
Rozměry (max. průměr × délka): 60,9 × 23,7 mm
Hmotnost: 105 g


Prodejní balení bude kromě samotného objektivu obsahovat obě krytky, kruhovou sluneční clonu EW-43 a měkké pouzdro LP811. Doporučená prodejní cena objektivu nebyla při jeho představení oznámena.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ