OEHLING RÁDCE : ROLLEI SPORTSLINE 62 DUAL LCD

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Kompakty

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Rollei SportsLine 62 Dual LCD

Kapesní kompakt vodotěsný do hloubky tří metrů je vybaven 10 Mpx senzorem, ale hlavně – má dva barevné displeje, zadní a přední. Ten vpředu mimo jiné usnadňuje pořizování autoportrétů. Oba displeje jsou typu TFT LCD, zadní má délku úhlopříčky 2,7 palce a přední 1,8 palce.


Jedná se o ultrakompaktní, speciálně koncipovaný fotoaparát, a to přesně podle svého zařazení do sportovní řady přístrojů Rollei. Má přibližné rozměry 9,8 × 6 × 2,4 cm a váží 112 g bez napájecích článků a miniaturní paměťové karty. Je prachotěsný, vodotěsný do hloubky 3 m, odolný při pádu z výšky až 1,5 m a může být používán v rozsahu teplot od + 45 do - 30 °C. Je připraven pro využití při různých sportovních akcích, adrenalinových aktivitách, výborně poslouží na dovolené u moře i u rybníka, je perfektní na cesty, horské túry a vůbec pro všechny outdoorové aktivity. A protože se velmi snadno používá, je vhodný i pro děti.


Rollei SL 62 Dual LCD využívá obrazový snímač CMOS s rozlišením 10 milionů efektivních pixelů. Rozlišení snímků je možno nastavit na maximum, 10 Mpx/3648 × 2736 px, a dále na 5 Mpx/2592 × 1944 px, 3 Mpx/2048 × 1536 px a VGA/640 × 480 px. Video má maximum HD/1280 × 720 px s frekvencí 30 obr./s, použít je možno také rozlišení VGA/640 × 480 px a QVGA/320 × 240 px. Pořízené soubory, tedy snímky ve formátu JPEG a video AVI (Motion-JPEG) lze ukládat na miniaturní paměťové karty MicroSD.

Objektiv Precision má pevnou ohniskovou vzdálenost: 8,5 mm 1:2,8. Po přepočtu na 35mm filmový formát odpovídá 35 mm, což je hranice, kde začínají širokoúhlé objektivy. Uživatel má k dispozici osminásobný digitální zoom; stejné zvětšení je možné i při prohlížení snímků.


Jak je zřejmé z jeho označení „Dual LCD“, je vybaven dvojicí barevných displejů, velkým vzadu a menším vepředu. Oba jsou typu TFT LCD, přední má délku úhlopříčky 2,7 palce (6,85 cm), zadní 1,8 palce (4,57 cm). Přední displej usnadňuje pořizování autoportrétů a „autodvoj-/trojportrétů“, které rády pořizují třeba studentky a ukládají je na své oblíbené webové stránky.

I když se jedná o automatický kompaktní fotoaparát, kupříkladu funkce vyvážení bílé barvy nabízí kromě plně automatického režimu také čtyři přednastavené režimy, a to pro jasné denní světlo, pro oblačné nebe, pro žluté žárovkové světlo a pro světlo zářivkové (neon). A také je možno využít některé digitální efektové filtry, některé lze použít při snímání, třeba „Lomo efekt“ nebo Skica, jiné pro úpravy při přehrávání – mozaika.

Přístroj je vybaven vysokorychlostním rozhraním USB 2.0 a jako zdroj energie využívá dvojici mikrotužkových napájecích článků (AAA; v prodejním balení jsou primární alkalické).


Kompaktní fotoaparát Rollei SL 62 Dual LCD je nabízen v růžové, oranžové, modré, zelené a stříbřité barvě za nezávaznou doporučenou cenu 69,95 euro.

Zde si můžete v novém okně otevřít aktuální nabídku kompaktních fotoaparátů Rollei v eShopu OEHLING CZ.


Kompaktní fotoaparát Rollei SL 62 Dual LCD je v prodeji od března 2012 a najdete ho samozřejmě mezi fotoaparáty v expozici Rollei na tradičním veletrhu spotřební elektroniky IFA 2012 v Berlíně.


Expozice Rollei zdůrazňuje dlouhou, stodvacetiletou tradici, ale zaměřena byla na moderní techniku včetně digitálních kompaktů, stativů, ministattivů a speciálních držáků, ale také videokamer a minikamer, které lze upevnit třeba na helmu a natáčet jízdu na motocyklu, na kole nebo na lyžích.     


Další vybrané produkty Rollei si představíme v samostatných článcích.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ