OEHLING RÁDCE : OBJEKTIV 1 NIKKOR 18,5 MM F/1,8

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Objektiv 1 Nikkor 18,5 mm f/1,8

Společnost Nikon rozšířila nabídku lehkých objektivů pro svůj kompaktní foto-video systém Nikon 1 o tento nový, který má ze všech objektivů 1 Nikkor nejvyšší světelnost, respektive nejnižší základní clonové číslo. Jako základní objektiv formátu CX majitelům fotoaparátů Nikon 1 nabízí možnost opustit optiku dodávanou v setu a využít možnosti vysoké světelnosti, včetně příjemného rozostření pozadí portrétů a pohodlného fotografování při slabém osvětlení.


Objektiv 1 Nikkor 18,5 mm 1:1,8 a celý systém Nikon 1 výrobce směřuje na uživatele s aktivním životním stylem, kteří požadují lehký světelný objektiv, jehož šíře záběru se blíží lidskému pohledu a který poskytuje velmi ostrý obraz s kvalitním prokreslením jemných detailů. Objektiv má základní clonové číslo f/1,8. Umožňuje fotografovat při slabém osvětlení i při nastavení nižší hodnoty citlivosti ISO a také vytvářet portréty s příjemně rozostřeným pozadím.


Pevná ohnisková vzdálenost 18,5 mm nabízí obrazový úhel odpovídající přibližně 50mm objektivu po přepočtu na formát 35mm filmu. Použitá optická konstrukce zajišťuje ostrost na celé ploše obrazu i při plně otevřené cloně. Asférický člen zajišťuje dostatečné rozlišení a kontrast. Plynulý mechanizmus clony umožňuje snadno přecházet mezi ostrým a rozostřeným pozadím, ať už uživatel fotografuje, nebo pořizuje videosekvence.


Malé rozměry objektivu výborně doplňují malá těla fotoaparátů Nikon 1. Objektiv je lehký, snadno přenosný a nabízí také výborný poměr ceny a užitné hodnoty (či výkonu). Je v prodeji ve třech barevných variantách, lesklé stříbřité, pololesklé černé a čisté bílé. Volitelné příslušenství zahrnuje měkké pouzdro na objektiv CL-N101 a sluneční clonu HB-N104, která pomáhá snižovat množství rozptýleného světla a minimalizovat závoje pro dosažení fotografií s lepším kontrastem a sytostí barev.


Objektiv 1 Nikkor 18,5 mm f/1,8 je v prodeji s přední a zadní krytkou za doporučenou maloobchodní cenu 4590 Kč (179 €).

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ