OEHLING RÁDCE : TAMRON SP 70–200 MM 1:2,8 DI VC USD

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Tamron SP 70–200 mm 1:2,8 Di VC USD

Druhý z dvojice nových objektivů, které Tamron představil na výstavě Photokina, je nejkompaktnější telezoom 70–200 mm se základním clonovým číslem 2,8 v celém rozsahu nastavitelné ohniskové vzdálenosti, který je určený pro digitální zrcadlovky s plnoformátovým snímačem, odpovídajícím velikosti políčka kinofilmu 135. Výrobce ho doporučuje kombinovat s objektivem SP 24–70 mm 1:2,8 Di VC USD. Oba mají pokročilý systém optické stabilizace obrazu VC – Vibration Compensation a ultrazvukový pohon autofokusu USD – Ultrasonic Silent Drive.


Kompaktní objektiv s konstatní světelností v celém rozsahu nastavitelné ohniskové vzdálenosti je možno používat v kombinaci s digitálními full-frame přístroji i s fotoaparáty, které používají snímače formátu APS-C/H. Systém automatického zaostřování využívá piezoelektrický ultrazvukový pohon USD – Ultrasonic Silent Drive. Systém je lehký a umožňuje tiše, rychle a přesně automaticky ostřit a také flexibilně kombinovat autofokus a manuální ostření.


Tamron SP 70–200 mm 1:2,8 Di VC USD (model A009) má stejný inovativní systém optické stabilizace obrazu VC – Vibration Compensation snižující účinky chvění fotoaparátu při snímání z ruky jaký je použit u nového objektivu SP 90 mm 1:2,8 Di Macro 01:01 VC USD (model F004). Systém pracuje spolehlivě, ale má nižší energetické nároky a je lehčí, kompaktnější, což také přispělo k celkové kompaktnosti objektivu.

Objektiv je vyráběn pro fotoaparáty Canon, Nikon a Sony. Verze objektivu pro digitální SLT nebo starší SLR fotoaparáty Sony systém optické stabilizace obrazu nemá, neboť tyto přístroje mají stabilizaci obrazu vyřešenu pohybem segmentu obrazového snímače. Verze pro Sony je tudíž označena SP 70–200 mm 1:2,8 Di USD (tedy bez „VC“).


Objektiv má clonu s optimalizovaným otvorem, který má téměř kruhový tvar v celém rozsahu nastavení. Tím je dosaženo příjemného charakteru rozostřených oblastí obrazu. Optickou konstrukci tvoří 23 prvků uspořádaných do 17 skupin, jeden prvek je ze skla s mimořádně nízkým rozptylem XLD – Extra Low Dispersion a čtyři jsou ze skla s nízkým rozptylem LD – Low Dispersion pro snížení chromatické aberace, zvýšení ostrosti a zlepšení rozlišení obrazu. Pro zlepšení výkonu objektivu snížením odlesků a stínů pro ostřejší a jasnější obraz Tamron použil moderní antireflexní vrstvy, avšak tradiční technologie bez nanostrukturálních eBAND – Extended Bandwidth & Angular-Dependency Coating, které uplatnil u nového objektivu SP 90 mm 1:2,8 Di Macro 01:01 VC USD.


Tamron SP 70–200 mm 1:2,8 Di VC USD – základní údaje přehledně:

Optická konstrukce: 23 prvků/17 skupin, 1 člen je XLD, 4 jsou LD
Úhlopříčný úhel záběru: 34 ° 21 ' až 12 ° 21 ' (full-size zrcadlovky), 22 ° 33 ' až 7 ° 59 ' (zrcadlovky se snímači APS-C)
Počet lamel clony: 9, optimalizovaný kruhový otvor
Základní clonové číslo: 2,8
Nejvyšší clonové číslo: 32
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 1,3 m
Maximální poměr zvětšení obrazu: 1:8 (při f = 200 mm: MFD 1,3 m)
Průměr snímacích filtrů: 77 mm
Rozměry (průměr × délka): 85,8 × 188,3 mm*
Celková délka: 196,7 mm**
Hmotnost: 1470 g*

Poznámky:
* Uvedené hodnoty délky a hmotnosti platí pro objektiv ve verzi pro Nikon. Hmotnost je včetně snímatelného prstence se závitem pro upevnění na stativ.
** Celková délka je maximální délka včetně špičky posledního výstupku u bajonetu.
Tvarovaná sluneční clona je jako standardní příslušenství přibalena.
Vyráběn je ve verzích pro fotoaparáty Canon, Nikon a Sony.
Objektiv má konstrukci utěsněnu proti vniknutí vlhkosti.

Jaká je aktuální nabídka objektivů Tamron v eShopu OEHLING CZ? Podívejte se!

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ