OEHLING RÁDCE : SAMYANG 24 MM 1:1,5 ED AS IF UMC

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Samyang 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC

Společnost Samyang Optics představila několik nových objektivů, různé speciály a také nové objektivy typu "Cinema" či "VDSLR", ale také třeba trojici širokoúhlých objektivů 14 mm 1:3,1 ED AS IF UMC, 35 mm 1:1,5 AS UMC a 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC. Poslední jmenovaný byl uveden do prodeje jako první z nich. Novinky a zajímavé produkty ze svého portfolia společnost Samyang samozřejmě také představila na mezinárodní výstavě Photokina 2012 v Kolíně nad Rýnem.

Expozice Samyang na výstavě Photokina 2012.


Samyang na výstavě Photokina 2012 vystavil také sbírku zlatých objektivů, které byly vyrobeny v roce 1983 k oslavám miliontého vyrobeného objektivu ve firmě Samyang. 

Tři nové širokoúhlé objektivy Samyang s ohniskovou vzdáleností 35, 24 a 14 mm rozšířily nabídku postupně od srpna do září letošního roku. Jsou koncipované tak, aby je bylo možné používat ve spojení s digitálními zrcadlovkami s full-frame snímači, které velikostí odpovídají políčku kinofilmu, tak s DSLR přístroji se snímači menších formátů. 
 
Konstrukce je založena na předchozích typech objektivů, a to včetně způsobu ovládání a vnějšího provedení, ale mechanická konstrukce byla vylepšena a otočné prstence umožňují opravdu plynulé, hladké otáčení. Díky tomu je komponování, stanovení hloubky ostrosti i zaostřování přesnější a příjemněji se realizuje.
 

Samyang 24 mm 1:1,5 ED AS IF UMC

Z trojice jmenovaných objektivů byl do prodeje v Polsku a v celé Evropě jako první uveden objektiv 24 mm 1:1,4 ED AS IF UMC. Jeho optickou konstrukci tvoří jako u předešlého modelu systém čítající 13 prvků uspořádaných do 12 skupin, ovšem hned čtyři čočky jsou vyrobeny ze skla s mimořádně nízkým rozptylem světla (ED – ExtraLow Dispersion) a další dva jsou asférické. Na kvalitě obrazu mají svůj podíl také antireflexní vrstvy UMC, které poskytují vynikající propustnost světla. Objektiv je nabízen pro zrcadlovky většiny populárních značek, vybavených obrazovými senzory formátu, který odpovídá velikosti políčka kinofilmu 135, nebo formátu APS-C/H, anebo 4/3 standardu.


Samyang 24 mm f/1,4 ED AS IF UMC – základní údaje přehledně:

Optická konstrukce: 13 členů, 12 skupin; 2 prvky jsou asférické a 4 z ED skla
Úhel záběru: 84 º (61,8 º APS-C)
Počet lamel clony: 8
Základní clonové číslo: 1,4
Nejvyšší clonové číslo: 22
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,25 m (tj. 25 cm)
Typ zaostřování: ruční
Průměr závitu snímacích filtrů: 77 mm
Největší průměr: 83 mm
Délka: 95~116 mm
Hmotnost: 565 g
Sluneční clona a pouzdro v prodejním balení: ne
Dostupné verze: Canon EF, Nikon F, Sony α, Pentax, Samsung NX,  Four Thirds System


Samyang 24 mm f/1,4 ED AS IF UMC má na polském trhu stanoveny tyto prodejní ceny: 2549 zł z VAT ve verzích s bajonety Canon EF, Sony Alpha, Pentax, Samsung NX a 4/3 standardu a 2685 zł z VAT stojí verze s bajonetem Nikon F.

Zde se můžete podívat na aktuální nabídku objektivů Samyang v eShopu OEHLING CZ.

A na webu Samyang.pl se můžete podívat na výběr ze zkušebních snímků.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ