OEHLING RÁDCE : NISSIN MF18 – VÝKONNÝ MAKROBLESK

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Blesky

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Nissin MF18 – výkonný makroblesk

Jedná se o makroblesk s bohatým funkčním vybavením pro náročné uživatele. Má rozšiřitelnou hlavu a adaptéry pro nasazení na makroobjektivy s filtrovým závitem o průměru 49 až 82 mm. Použití tvarovaných výbojek a modelovacího osvětlení LED umožňuje dosáhnout optimálního osvětlení a stabilních výsledků.


Výkon blesku je možno v režimu Jemné makro postupně snižovat až na zlomek jeho plného výkonu – na hodnotu 1/1024. Blesk také nabízí režim bezdrátového TTL řízení záblesku, který umožňuje dosáhnout v kombinaci s blesky nastavenými jako „Slave“ vysoce kvalitního osvětlení v oblasti makrofotografie.


Nissin MF18 – základní údaje přehledně:

Podpora systémů řízení zábleskové expozice Canon E-TTL a Nikon i-TTL (systémové kontakty Nikon i-TTL/Canon E-TTL, standardní synchronizační konektor, kontakt X); kovová patka pro připojení
Směrné číslo 16 (m/ISO 100)

Režimy Jemné makro a Manuálně
Možnost snížení výkonu záblesku až na hodnotu 1/1024 plného výkonu (režim Manual: 1/1 až 1/64 plného výkonu; režim Fine Macro: 1/128 až 1/1024 plného výkonu)
Výkon: 83 Ws při plném výkonu záblesku
Vyzařovací úhly: 80 ° svisle i vodorovně
Barevná teplota záblesku: 5600 K při plném výkonu záblesku
Doba trvání záblesku: 1,4 ms (plný výkon; při společném použití výbojek A a B); 1/300 s (plný výkon; při samostatném použití výbojky A, nebo B); 1/700 až 1/30 000 s (při společném použití výbojek A a B)
Bezdrátový zábleskový provoz: ovládání pomocí optických pulzů, 4 komunikační kanály, úhel pro komunikaci cca 80 ° nahoru/dolů, 80 ° doleva/doprava, volitelné skupiny blesků Slave: A/C
Barevný displej typu TFT LCD s automatickou změnou orientace zobrazení
Modelovací osvětlení pomocí LED s nezávisle nastavitelným výkonem
Bezdrátový režim TTL (Master), podpora blesků Slave skupin A a C
Rozšiřitelná hlava blesku
Možnost použít zdroj Nissin Power Pack PS300 a zásobníku na baterie BM-01
Podpora synchronizace s krátkými časy závěrky a možnost aktualizace firmware stažením z webových stránek Nissin prostřednictvím rozhraní – servisního konektoru USB (kabel USB není součástí dodávky)
Rozměry: hlavní tělo 115 × 65 × 85 mm, kruhový blesk 120 × 134 × 41 mm
Hmotnost: 446 g bez napájecích článků
Zdroj energie: 4 tužkové napájecí články (AA; alkalické, lithiové, nebo NiMH akumulátory)
Výdrž primárních alkalických článků: 120–800 záblesků
Úsporný režim: 1) tovární nastavení: pohotovostní režim po cca 30 s nečinnosti, automatické vypnutí po 30 minutách; 2) uživatelská nastavení: 10, 15, 30, 45, 60 min., vypnuto (zrušeno)
Dobíjecí doba: 0,1 až 5,5 s při použití alkalických článků i NiMH akumulátorů
Externí zdroj energie: konektor umožňuje připojení externího zdroje energie (volitelné příslušenství; Nissin Power Pack PS300, Canon Power Assist Pack CP-E4, Nikon Power Assist Pack SD-8A a SD-9)


S makrobleskem Nissin MF18 je kompatibilní většina jednookých digitálních zrcadlovek Canon E-TTL a Nikon i-TTL. Seznam kompatibilních fotoaparátů uvádějí webové stránky společnosti Nissin (soubor PDF obsahuje i další blesky Nissin a vyznačuje i jejich kompatibilitu s vybranými fotoaparáty, a to nejen značek Canon a Nikon). K dispozici je široká nabídka redukčních kroužků pro montáž na makroobjektivy s filtrovými závity v průměrech od 49 až do 82 mm. Součástí dodávky blesku jsou redukční kroužky o průměru 52, 58, 62, 67, 72 a 77 mm. Redukční kroužky v průměrech 49, 55 a 82 mm jsou k dispozici jako volitelné příslušenství. Vice informací získáte na webech http://www.nissindigital.com/top.html a www.nissin.cz, případně také www.ekgfoto.cz.

V eShopu OEHLING CZ zakoupíte makroblesk Nissin MF18 v provedení pro fotopřístroje CanonNikon za necelých sedm tisíc korun. Podívejte se na aktuální nabídku!

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ