OEHLING RÁDCE : CANON POWERSHOT N

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Kompakty

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Canon PowerShot N

Rozšířil řadu kompaktních fotoaparátů PowerShot o novou dílčí kategorii: je velmi malý a lehký, má neobvyklý čtvercový design, výklopný dotykový displej, inovativní ovládání optického zoomu a spouště a integrovanou jednotku Wi-Fi pro bezdrátovou komunikaci. Mimořádně kompaktní, opravdu „kapesní“ provedení umožňuje přístroj snadno přenášet, mít ho stále s sebou a připravený pro pohotové fotografování nebo pořizování videozáznamu.


Díky intuitivnímu rozhraní Wi-Fi se vhodně doplňuje s chytrým mobilním telefonem nebo tabletem a umožňuje sdílet fotografie a Full HD videoklipy třeba na sociálních sítích téměř v reálném čase. Uživatel má pro snadné a rychlé použití k dispozici vyhrazené tlačítko Mobile Device Connect. Wi-Fi připojení lze využít i pro odeslání snímků k tisku pomocí tiskárny s Wi-Fi technologií. Přes mobilní zařízení připojené pomocí technologie Wi-Fi je přístupná i funkce GPS umožňující zjišťování a záznam údajů o zeměpisné poloze při pořizování konkrétních snímků a videozáznamů.


Canon PowerShot N díky zvolené koncepci a funkci Any Way Up umožňuje odlišné pojetí kreativní a spontánní fotografie. Čtvercový design, inovativní ovládání optického zoomu a spouště a výklopný dotykový displej usnadňují snímání z různých úhlů. Jedním otočným prstencem u objektivu se ovládá zoom, druhý slouží jako spoušť. Přiblížení a oddálení scény se provádí otočením ovládacího prstence na jednu nebo druhou stranu.

Výrobce také využil některé své nejnovější zobrazovací technologie, které mají příznivý vliv na kvalitu fotografií a videozáznamů. Přístroj využívá zobrazovací technologii označenou HS System, jejíž hlavní prvky jsou obrazový senzor CMOS a procesor DIGIC 5 a která podporuje citlivost ISO v rozsahu od 80 do 6400. To umožňuje pořizovat ostré snímky i za špatných světelných podmínek.

Použitý senzor CMOS má úhlopříčku 1/2,3 palce, rozměry 6,17 × 4,55 mm a rozlišení 12,1 milionu efektivních pixelů. Nejvyšší rozlišení snímku je 4000 × 2248 px. Základní poměr stran obrazu 4:3 je možno změnit na 3:2, 16:9 nebo 1:1. Video s kodekem H.264 má maximální rozlišení Full HD/1080p: 1920 × 1080 px a frekvenci 24 obr./s. Nastavit je možno také režimy 1280 × 720 @ 30 obr./s, 640 × 480 @ 30, nebo 120 obr./s a 320 × 240 @ 240 obr./s. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Data lze ukládat na miniaturní paměťové karty určené primárně pro mobilní telefony, a to microSD, microSDHC a microSDXC.


Objektiv je osminásobný optický zoom 5–40 mm 1:3,0–5,9 a jeho rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28–224 mm. Součástí jeho konstrukce je i systém optické stabilizace obrazu – technologie Intelligent IS. Uživatel může využít funkci digitálního zoomu s až čtyřnásobným zvětšením obrazu a technologii ZoomPlus, která digitálně rozšiřuje dosah optického přiblížení na dvojnásobek. Nejkratší zaostřovací vzdálenost v makrorežimu je 1 cm.

Systém automatického zaostřování používá metodu detekce kontrastu. Expozici lze měřit v režimu vícebodovém, vyváženém na střed a bodovém. Expozici lze kompenzovat ve standardním rozsahu ± 2 EV. Pro vyvážení bílé barvy je na výběr 5 režimů. K dispozici je i malý blesk – LED.


Kapacitní dotykový displej typu PureColor LCD II G má úhlopříčku 2,8 palce (7,1 cm), rozlišení 461 tisíc obrazových bodů a je umístěn na výklopném panelu. Umožňuje dotykem ovládat všechny potřebné funkce včetně ostření a spouště a také komfortní a intuitivní prohlížení pořízených snímků ovládané gesty.


Nový režim Hybrid Auto zaznamenává čtyři sekundy videa v rozlišení 720p ještě před stiskem spouště. Vyhodnocuje nejlepší možné nastavení fotoaparátu pro daný snímek a scénu a poté technologie Smart Auto realizuje záznam snímku. Na konci každého dne jsou všechny čtyřsekundové klipy spojeny do jednoho, který má zajímavou vypovídací hodnotu a může zajímavě rozšířit a zpěstřit on-line alba. Program Smart Auto má ve své paměti 58 různých scén.


Další nový režim, Creative Shot, pro každý pořízený snímek automaticky generuje výběr různých zábavně tvůrčích úprav. Je-li fotografie v tomto režimu pořízena, systém fotoaparátu provede rozbor scény a určí, které kreativní prvky by bylo vhodné pro daný snímek použít, případně nabídne neobvyklý úhel pohledu. Před finálním automatickým vygenerováním pěti alternativních verzí snímku fotoaparát zváží a upraví řadu proměnných, například kompozici, expozici, ohnisko, vyvážení bílé, kontrast nebo gradaci.


Uživatel může nabídnuté varianty snímku následně sdílet na sociální síť, k čemuž stačí pouhý stisk tlačítka. Digitální filtry zahrnují efekt miniatury, měkkou kresbu, efekt levného fotoaparátu nebo monochromatické úpravy a lze je uplatnit nejen na fotografie, ale i na pořízené videozáznamy, pro které je připraven i efekt velmi zpomaleného videa – Super Slow Motion Movie.


Jako zdroj energie je použita nabíjecí lithium-iontová baterie NB-9L, která – je-li plně nabita – poslouží pro pořízení asi dvou set snímků (podle norem CIPA). Přístroj umožňuje bezdrátovou komunikaci a přenos dat díky zabudované jednotce Wi-Fi. Díky připojení k chytrému mobilnímu telefonu nebo notebooku je možno pracovat s GPS a Smartphone app. Pro standardní připojení k počítači nebo fotografické tiskárně je vybaven rozhraním USB 2.0. Port USB slouží také pro pohodlné, snadné a rychlé nabíjení akumulátoru v přístroji. Na druhou stranu dobíjení baterie v samostatné nabíječce umožňuje fotoaparát volně používat s využitím akumulátoru záložního. Fotoaparát má rozměry 79 × 60 × 29 mm a včetně baterie váží 195 g. Nabízen je v černém a bílém provedení.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ