OEHLING RÁDCE : NIKON AF-S NIKKOR 18–35 MM 1:3,5–4,5 G ED

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Nikon AF-S Nikkor 18–35 mm 1:3,5–4,5 G ED

Nový širokoúhlý zoomobjektiv z dílny Nikon by se na trhu mohl objevit začátkem března. Lehký objektiv AF-S Nikkor 18–35 mm f/3,5–4,5 G ED rozšíří řadu produktů FX Nikon, nabízí vylepšenou optickou konstrukci a ultrazvukový zaostřovací motorek pro tiché, rychlé a přesné automatické zaostřování po připojení k jakékoli digitální zrcadlovce Nikon.


Cenově dostupný širokoúhlý zoom Nikon AF-S Nikkor 18–35 mm f/3,5–4,5 G ED lze využít pro fotografování působivých městských nebo krajinářských panorám, pořizování snímků v interiérech, ale i živých momentek, reportážních a dokumentačních snímků nebo fotografií skupin osob při různých příležitostech. Je řešen jako kompaktní, lehký (váží 385 g), snadno přenosný a zvýšenou odolnost, aby byl vhodnou a praktickou součástí fotografického vybavení na cestách.

Je optimalizován pro použití v kombinaci s digitálními zrcadlovkami s plnoformátovými obrazovými snímači s vysokým rozlišením. Výrobce ho doporučuje hlavně pokročilým amatérským fotografům a fotografkám a všem, kteří se nadchli pro digitální zrcadlovky a chtějí vyzkoušet pružnost využití různých výměnných objektivů.


Nově navržená optická konstrukce používá 12 členů uspořádaných do osmi skupin. Tři členy jsou asférické a dva z ED skla s mimořádně nízkým rozptylem pro zlepšení rozlišení a korekci nežádoucích aberací a zkreslení. Pro snížení reflexů a závojů jsou použity vícenásobné antireflexní vrstvy Nikon Super Integrated Coating, účinné i při snímání v ostrém protisvětle.

Grafy MTF – Modulation Transfer Function.

Je kompatibilní se všemi digitálními zrcadlovkami Nikon, včetně amatérských přístrojů bez vestavěného elektromotorku systému automatického zaostřování. Má kvalitní, ergonomicky řešenou konstrukci, kovové upevnění a gumové těsnění proti nepříznivým klimatickým vlivům.

Nikon AF-S Nikkor 18–35 mm 1:3,5–4,5 G ED – základní údaje:

Optická konstrukce: 12 členů/8 skupin; 2 prvky ED, 3 asférické; antireflexní vrstvy Super Integrated Coating
Obrazové úhly: 100–63 ° (76–44 ° pro formát Nikon DX)
Počet lamel clony: 7; optimalizovaný kruhový otvor
Základní clonová čísla: f/3,5 a f/4,5
Nejvyšší clonová čísla: f/22–29
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,28 m
Průměr závitu pro filtry: 77 mm
Rozměry (průměr × délka): cca 83 × 95 mm
Hmotnost: cca 385 g


Objektiv AF-S Nikkor 18–35 mm 1:3,5–4,5 G ED by měl být v prodeji od března za doporučenou prodejní cenu 16 990 Kč s DPH (679 euro) a v prodejním balení bude subtilní tvarovaná sluneční clonou a měkké ochranné pouzdro.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ