OEHLING RÁDCE : SONY SLT ALPHA 58

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Sony SLT Alpha 58

Společnost Sony představila nový digitální SLT přístroj, nástupce modelu A57, který v její nabídce nahradí i A37. SLT-A58 je kompaktní poloprofesionální fotoaparát s novým obrazovým senzorem s rozlišením 20 Mpx. Do velké míry vychází právě z A57, avšak namísto hledáčku s panelem Xtra Fine TFT LCD s technologií TruBlack využívá panel OLED s rozlišením SVGA/800 × 600 pixelů.

 


Nový fotoaparát Sony SLT Alpha 58 bude prodáván v sadě s přepracovaným základním kitovým zoomem DT 18–55 mm 1:3,5–5,6 SAM II, který má tišší chod autofokusu. Přístroj používá nový obrazový snímač Exmor APS HD CMOS formátu APS-C s rozlišením 20,1 milionu efektivních pixelů a rozsah citlivosti ISO má od 100 do 16 000 v základním režimu s možností použít hodnotu 25 600 v režimu Multi Frame NR.

 


Přístroj nabízí systém optické stabilizace obrazu SteadyShot INSIDE. Umožňuje pořizovat nekomprimované obrazové soubory RAW, snímky ve formátu JPEG ve dvou kvalitativních úrovních, jemné a standardní, možné je i souběžné ukládání souborů RAW + JPEG. Video Quick AF Full HD Movie (AVCHD) má maximální rozlišení 1920 × 1080 px se snímkovou frekvencí 50i, nebo 25p v režimu PAL. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Data lze ukládat na paměťové karty SD/SDHC/SDXC a Memory Stick Pro Duo/Pro-HG Duo.

 


Přípojný systém s bajonetem je typu Sony Alpha, respektive Minolta AF. Koeficient pro přepočet ohniskové vzdálenosti na 35mm formát je 1,5×.

Systém automatického zaostřování má celkem 15 bodů a pracuje metodou fázové detekce, v režimu Live View má AF 3 křížové senzory, v režimu sledování objektu AF tracking lze využít režim Tele-zoom Continuous Advance Priority AE. V normálním režimu souvislého snímání je rychlost 5 obr./s, v režimu Tele-zoom Continuous Advance Priority AE až 8 obr./s. Uživatel může použít režim vícebodového ostření, anebo vybírat jednotlivé body AF. Nechybí funkce detekce tváří v záběru. Jako pomocné světlo AF slouží zabudovaný výklopný blesk. Blesk má směrné číslo 10 (m/100 ISO). Externí blesk lze připojit pomocí aktivních sáněk a podporuje i bezdrátové ovládání sestav několika bleskú.

 


Barevný displej typu TFT LCD je umístěn na výklopném panelu, není dotykový, má délku úhlopříčky 2,7 palce (asi 6,7 cm) a rozlišení 460 tisíc obrazových bodů. Elektronický hledáček poskytuje 100 % obrazové pole a použitý OLED panel má rozlišení 1,44 Mpx.

 


Pro fotografování lze využít celou řadu expozičních režimů včetně úplné automatiky, k dispozici jsou scénické programy, pružná programová automatika, programy s prioritou clony a času i režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Ze zajímavých programů lze konkrétně zmínit Auto HDR, Hand-held Twilight, Sweep Panorama, Anti Motion Blur nebo Multi Frame Noise Reduction. K dispozici je také sada obrazových efektů, zahrnující 11 režimů a 15 efektů.

 


Fotoaparát má rozměry 128,6 × 95,5 × 77,7 mm a včetně baterie váží 429 g. Použitá lithium-iontová baterie „stamina“ umožňuje na plné nabití pořídit 690 až 700 snímků, podle toho, zda použijeme digitální hledáček, nebo LCD monitor. Pro připojení má přístroj rozhraní USB 2.0, výstup HDMI a Multi Terminal. Použít je možno i dálkové ovládání včetně RM-VPR1; na obrázku je i s příslušenstvím včetně „multikabelu“.

 


Na výběr je rostoucí počet objektivů včetně výše zmíněného setového zoomu DT 18–55 mm 1:3,5–5,6 SAM II, nebo vylepšeného dlouhého telezoomu 70–400 mm 1:4,0–5,6 G SSM II nebo základního objektivu s výbornou světelností Carl Zeiss Planar T* 50 mm 1:1,4 ZA SSM.

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ