OEHLING RÁDCE : NOVINKY SAMYANG – PHOTOKINA 2010

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Objektivy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Novinky Samyang – Photokina 2010

Samyang před mezinárodní výstavou Photokina 2010 a v jejím průběhu představil několik zajímavých výměnných objektivů, mezi nimi kupříkladu širokoúhlý objektiv 14 mm 1:2,8 s bajonetem a elektronickým rozhraním pro Nikon nebo 35 mm 1:1,4 pro zrcadlovky Canon, Nikon, Pentax, Sony Alpha a Olympus/Panasonic 4/3 digitálního standardu a také pro digitální systém Samsung NX.

Samyang AE 14 mm 1:2,8 ED Aspherical IF UMC

Jedná se o inovovanou verzi ultraširokoúhlého objektivu, který je určen pro použití na digitálních zrcadlovkách se snímači velikosti políčka kinofilmu a formátu APS-C. Jeho optická konstrukce má 14 elementů uspořádaných do 12 skupin, dva prvky jsou z ED skla, dva asférické (hybridní a standardní). Čočky jsou opatřeny antireflexními vrstvami nové generace UMC – Ultra Multi Coated.

Objektiv byl představen v provedení pro zrcadlovky Nikon a jeho elektronický systém zajišťuje předávání informací o ohniskové vzdálenosti a dostupných clonových otvorech. To zajišťuje dobrou komunikaci mezi fotoaparátem a objektivem a umožňuje využívat pokročilé režimy expozice – P, S, A a M. Umožňuje také plně využít iTTL blesk. A veškeré informace, týkající se použitých parametrů expozice, jsou zobrazeny v EXIF metadatech obrazových souborů.

Samyang 35 mm 1:1,4 Aspherical UMC

V rámci výstavy Photokina 2010 společnost SamYang Optic představila nový, univerzálně použitelný 35mm objektiv s výbornou světelností pro zrcadlovky Canon, Nikon, Pentax, Sony Alfa a Olympus/Panasonic čtyřtřetinového digitálního standardu a také pro digitální systém Samsung NX. V kombinaci s plnoformátovými zrcadlovkami se snímacím čipem velikostí odpovídajícím obrazovému políčku kinofilmu je to širokoúhlý objektiv použitelný kupříkladu pro krajinářskou, ale i reportážní a momentní fotografii. Při použití spolu s fotoaparátem se snímačem formátu APS-C odpovídá populárnímu a univerzálnímu 50mm základnímu objektivu, jehož úhel záběru je blízký pohledu lidského zraku. A v případě fotoaparátů čtyřtřetinového digitálního systému se promění v krátký, jasný portrétní objektiv s ohniskovou vzdáleností odpovídající 70 mm.

Je to objektiv s vnitřním plovoucím ostřícím mechanismem. Jeho optickou konstrukci tvoří 12 členů uspořádaných do 10 skupin, 2 čočky jsou vyrobeny ze skla s vysokým indexem lomu a jedna je oboustranně asférická. Díky tomu má objektiv minimalizovanou chromatickou aberaci a může být kompaktní – s nízkou hmotností a malými rozměry. Na obrazové kvalitě, zejména vysokém kontrastu a věrném barevném podání mají svůj podíl i kvalitní antireflexní vrstvy.

Samyang 35 mm 1:1,4 AS UMC – základní údaje:

Ohnisková vzdálenost: 35 mm (u formátu APS-C: 49 mm)
Optická konstrukce: 12 členů/10 skupin; 2 členy s vysokým indexem lomu, 1 oboustranně asférický člen
Diagonální úhel záběru: 35mm formát 63,1 °, APS-C 40,8–43,2 a 4/3 formát 33,4 °
Nejnižší clonové číslo (největší otvor clony): F1,4
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,3 m
Průměr závitu pro filtry: 77 mm
Největší průměr: 83 mm
Délka: Canon 111,5 mm, 4/3 standard 116,8 mm, Nikon 109 mm, Pentax 110 mm, Samsung NX 130 mm a Sony Alfa 111 mm

Samyang V-DSLR 8 mm 1:3,5 Aspherical IF MC Fish-Eye CS

Speciální superširokoúhlý objektiv typu rybího oka pro uspokojení potřeb „filmařů“, kteří pro natáčení videoklipů používají digitální zrcadlovky, nabízející tuto funkci. Jedná se o objektiv nové generace s ručním zaostřováním a se 180° obrazovým úhlem. Je postavený na stejné optické konstrukci, jako běžné rybí oko Samyang 8 mm 1:3,5 Aspherical a je navržen tak, aby bylo možné natáčet kvalitní filmy s digitálními zrcadlovkami s obrazovými snímači formátu APS-C, a to včetně přizpůsobení zaostřovacího systému, plynulého a přesného ovládání clony a celkově praktické koncepce ovládání. Aby výrobce usnadnil čtení údajů o vzdálenosti během natáčení, obrátil stupnice na tubusu objektivu o 90 °. A tvarovanou sluneční clonu („květ tulipánu“) nahradil široký límec.

Samyang V-DSLR 8 mm 1:3,5 Aspherical IF MC Fish-Eye CS – základní údaje:

Ohnisková vzdálenost: 8 mm
Optická konstrukce: 10 členů/7 skupin; 1 člen je oboustranně asférický
Diagonální úhel záběru: Canon 167 °, Nikon 180 °
Nejnižší clonové číslo: F3,5
Nejvyšší clonové číslo: F22
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,3 m
Největší průměr: Canon 76 mm, Nikon 73,5 mm
Délka: 95 mm
Hmotnost: cca 475 g

V první fázi, tedy od přelomu září a října 2010, je objektiv nabízen pro digizrcadlovky Canon a Nikon.

Zde si můžete otevřít aktuální nabídku objektivů Samyang Optics Co. Ltd. v eObchodu OEHLING CZ.
 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ