OEHLING RÁDCE : BENRO A-150EXU DIGITAL TRIPOD KIT

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Stativy

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Benro A-150EXU Digital Tripod Kit

V létě představená sada – standardní stativ + hlava pro začínající digitální fotografy. Set 150EXU je velice kompaktní a lehký a obsahuje stativ s kulovou hlavicí.

Jedná se o robustní stativ ideální na cesty: jeho přepravní délka je pouhých 20,4 cm, přitom plná výška je 159 cm. Nohy mají tři úhly vyklopení, manipulace s nimi je velmi snadná a rychlá a toto řešení také umožňuje přiblížit fotoaparát až k zemi, kupříkladu při fotografování včely na květu. Na připojeném snímku je ukázána jen „rychlá možnost“, s výškou 19 cm, ovšem fotoaparát můžeme upevnit i směrem k zemi a pak je jeho výška téměř „nulová“: středový sloupek totiž můžeme zcela vysunout a umísti jej do středové objímky „hlavou – tedy fotoaparátem – dolů“.

 

Pro rychlou, ale bezpečnou fixaci středového sloupku slouží pojistný kroužek se standardní křídlovou maticí. Nohy jsou z hliníkové slitiny a mají čtyři sekce, které se aretují výklopnými segmenty. Zakončeny jsou gumovými paticemi, které lze nahradit ocelovými bodci, pakliže potřebujeme stativ výrazně stabilizovat v obtížném terénu. Horní sekce jedné nohy je opatřena měkkou, na dotek příjemnou pěnou (butadien-nitrilový umělý kaučuk) pro lepší uchopení stativu.

 

Stativ je opatřen kulovou hlavou s vodováhou, rychloupínací destičkou s dvojitým bezpečnostním zámkem, který ale umožňuje rychlé, operativní uvolnění. Set stativu s touto hlavou unese dvojnásobek toho, co váží: jeho hmotnost je 0,998 kg a nosnost 1,996 kg.

Zde si můžete v novém okně otevřít další stativové sety v nabídce OEHLING CZ.

A zde je link na nabídku produktů BENRO v eShopu OEHLING CZ.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ