OEHLING RÁDCE : CANON PIXMA MP990

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Canon PIXMA MP990

Výkonné komplexní multifunkční zařízení, které výrobce směřuje k fotografům. Má připojení Wi-Fi a Ethernet, umožňuje tisk, skenování a černobílé i barevné kopírování.


Model MP990 umožňuje i automatický oboustranný tisk a také potisk médií CD, DVD, Blue-ray. Samozřejmostí je přímý tisk z fotoaparátu připojeného pomocí rozhraní PictBridge, z přenosné USB flash paměti a z paměťové karty (CompactFlash, SecureDigital, Memory Stick/MS Duo), dokoupit je možno modul Bluetooth.


Pro ovládání slouží velký TFT displej s úhlopříčkou 9,5 cm a rolovací kolečko Easy-Scroll Wheel. Tisková inkoustová technologie s tiskovou hlavou FINE a ContrastPLUS používá 6 inkoustů ChromaLife100+ v samostatných zásobnících. Šestou barvou je šedý inkoust, který technologie tisku využívá pro zkvalitnění černobílého fotografického tisku. Rozlišení tisku je až 9600 × 2400 dpi.


Skener má rozlišení 4800 dpi a umožňuje i skenování 35mm kinofilmů, pásků délky šesti políček, anebo po vyjmutí vnitřní, přítlačné části adaptéru, čtyř diapozitivů v rámečcích. Barevná hloubka skenování je 48/24 bitů (RGB po 16/8 bitech; u filmu 48/48 bitů, nebo 24 bitů) a polotóny, odstíny šedé, mají 48/8 bitů (u filmu 48/16 bitů, nebo 8 bitů). V bohatém programovém vybavení nechybí MP Navigator EX 3.0 s funkcí OCR pro převod textu z grafického souboru do textového dokumentu.


Zkušenosti z testu

Instalace a následné uvedení do provozu bylo rychlé a bezproblémové. Některým uživatelům může v prodejním balení chybět USB kabel. Ten je standardně součástí balení multifunkcí řady MX, které nejsou primárně směřovány na domácí uživatele. Výhodou je, že si uživatel zakoupí kabel s délkou přesně podle své potřeby.


Zadání tisku je snadné a možné z programů jako Canon Digital Photo Professional, Adobe Photoshop a Elements nebo ArcSoft PhotoStudio. Výhodné je využít přiložený program Easy-PhotoPrint EX, který mj. umožňuje zdokonalit kvalitu obrazu při přímém tisku z karty nebo uplatnit různé digitální efekty a filtry včetně retuše červených očí a využít nabídku šablon.


Subjektivní posouzení kvality tisku:
Při použití kvalitních fotopapírů Canon je vynikající, a to i v případě černobílého tisku. Při použití běžného, méně kvalitního fotopapíru došlo ke snížení kvality, ale k menšímu než u jiných tiskáren. Jedině černobílý tisk nebyl neutrální, měl teplejší nádech.


Skener:
Pracovní rozhraní je rozděleno na tři části: první pro rychlé, jednoduché, až na několik předvoleb automatické skenování, základní s několika uživatelskými volbami a třetí s rozšířenými možnostmi pro uživatelské zásahy. K dispozici je i několik chytrých funkcí, které zpříjemňují činnost, kupříkladu automatická detekce a samostatné skenování několika předloh vložených současně. Jediné, co může některým uživatelům chybět, je paleta barev nebo barevný kruh pro „míchání odstínů“, je třeba si vystačit s ovládacími „táhly“. A naopak pro mnoho potenciálních uživatelů je velkou předností, že integrovaný plochý skener umožňuje skenovat i filmové, transparentní předlohy formátu kinofilmu. Adaptér na proužky kinofilmu po 6 snímcích nebo 4 diapozitivy v rámečcích je chytře a prakticky umístěn pod reflexní deskou, tedy není-li potřeba, nepřekáží, ale jakmile jej potřebujeme, je rychle po ruce. Díky víku s flexibilními klouby je možné i snadné skenování tlustších předloh, jako jsou knihy, krabičky a jiné obaly. Kvalita digitalizovaných souborů je výborná.Zde můžete přejít k testům a recenzím dalších modelů: 

Epson Stylus Photo PX810FW 

HP Photosmart Premium C309g-m

Lexmark Prestige Pro805
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ