OEHLING RÁDCE : EPSON STYLUS PHOTO PX810FW

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Epson Stylus Photo PX810FW

Elegantní stylové multifunkční zařízení „4 v 1“ pro moderní bezdrátovou domácnost. Výkonný model s mnoha pokročilými funkcemi.


Pro ovládání slouží nápaditě řešený, téměř dvaceticentimetrový dotykový displej, prakticky umístěný na výklopném panelu s možností volby vhodného úhlu naklopení a s brzděným návratem do svislé polohy po stisku tlačítka.

K dispozici je integrované bezdrátové rozhraní Wi-Fi a Ethernet pro sdílený tisk, skenování a faxování. Duplexní jednotka umožňuje využít oboustranný tisk, automatický výběr zásobníků volí mezi normálními a fotografickými papíry a možné je tisknout i na vhodné disky CD/DVD.

Technologie tiskové hlavy Micro Piezo s nejvyšším rozlišením tisku 5760 × 1440 dpi a ve spojení se šesti fotografickými inkousty Epson Claria zajišťuje výbornou kvalitu fotografií. Samostatné inkoustové zásobníky umožňují vyměnit jen spotřebovanou barvu. Možný je přímý tisk z fotoaparátů s podporou rozhraní PictBridge, z USB flash pamětí a z paměťových karet CF, SD, MS Pro a xD.

Integrovaný plochý skener pracuje s rozlišením 4800 dpi a k dispozici je software OCR pro skenování textu.


Zkušenosti z testu

Při instalaci i uvedení do provozu nenastaly žádné problémy. Také tento model nemá přibalen USB kabel.


Zadání tisku je snadné a možné z programů jako Adobe Photoshop a Elements nebo ArcSoft PhotoStudio, anebo můžeme využít přiložený program Easy Photo Print, který umožňuje různé korekce fotografií, což využijeme hlavně u přímého tisku bez počítače, samozřejmě také volby papíru a vhodné umístění obrazu na papír.


Subjektivní posouzení kvality tisku:
Při použití kvalitních fotopapírů Epson je vynikající, a to i v případě černobílého tisku. Při použití běžného, méně kvalitního fotopapíru došlo ke snížení kvality, konkrétně ke snížení živosti, jasnosti barev, ovšem černobílý tisk byl v tomto případě nejlepší ze všech modelů v testu, s opravdu jen minimálním barevným nádechem.


Skener:
Pracovní rozhraní je rozděleno na tři části, respektive režimy: domácí, tedy de facto rychlý automatický, kancelářský, zaměřený na práci s dokumenty a PDF, a profesionální, který nabízí všechny potřebné nástroje pro jemné uživatelské nastavení parametrů skenování fotografií a dalších obrazových předloh, ale samozřejmě i dokumentů. Nechybí ani paleta barev pro míchání odstínů. Díky víku s flexibilními klouby je možné i snadné skenování tlustších předloh, jako jsou knihy, krabičky a jiné obaly. Kvalita digitalizovaných souborů je výborná.


Zde můžete přejít k dalším recenzím:

Canon PIXMA MP990

HP Photosmart Premium C309g-m

Lexmark Prestige Pro805

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ