OEHLING RÁDCE : HP PHOTOSMART PREMIUM C309G-M

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

HP Photosmart Premium C309g-m

Do příchodu nových modelů „e-All-in-One“ nejvyšší model v řadě multifunkcí Photosmart do formátu A4. Umožňuje tisk, skenování, barevné a černobílé kopírování a má široké možnosti připojení.


Kromě vysokorychlostního rozhraní USB 2.0 (kabel je přibalen – v pouzdru na příslušenství) a podpory PictBridge umožňuje zapojení do sítě Ethernet a nabízí bezdrátové rozhraní WiFi/802.11n a Bluetooth.

Tepelný inkoustový tisk má v černobílém režimu rozlišení 600 × 600 dpi, optimalizované rozlišení při barevném tisku z počítače na vybrané fotopapíry HP je až 9600 × 2400 dpi, přičemž vstupní je 1200 dpi. A použito je pět samostatných kazet s inkousty (černá, fotografická černá, azurová, purpurová, žlutá). K dispozici je automatický oboustranný tisk.

Pro ovládání slouží barevný 8,9cm dotykový grafický displej s ovládacím panelem TouchSmart. Zařízení disponuje sloty na paměťové karty MS/MS Duo, SD/SDHC/MMC a xD. Skener má rozlišení až 4800 dpi a 48bitovou barevnou hloubku.


Zkušenosti z testu

Při instalaci i uvedení do provozu nenastaly žádné problémy. Plusem je přibalený USB kabel.


Standardně dodávaný software HP Photo Print Gadget umožňuje rychlý tisk fotografií pouhým přetažením na Windows Sidebar ve Windows Vista a také inteligentně ořezává a zmenšuje fotografie na předem určený formát. Další dodaný software, HP Smart Web Printing, umožňuje inteligentní tisk webových stránek. A pro jednoduché úpravy fotografií je dodáván software Windows Live Photo Galery. Software HP Photosmart Essential k tomuto modelu přibalen není. Pracoval jsem tedy s programy ArcSoft PhotoStudio (zcela bez problémů) a Adobe Photoshop (u starší verze nebyl tisk zcela korektní).


Subjektivní posouzení kvality tisku:
Při použití kvalitních fotopapírů HP je vynikající, a to i v případě černobílého tisku. Při použití běžného, méně kvalitního fotopapíru došlo ke snížení kvality především u černobílého tisku, který měl výrazný barevný nádech.


Skener: Pracovní rozhraní je jednotné, přehledné a umožňuje jak automatické skenování, tak i jemné uživatelské úpravy parametrů skenování včetně barevného kruhu pro míchání barev. Mínusem je víko bez flexibilních kloubů pro skenování „tlustších“ předloh, třeba knih nebo krabiček. Kvalita digitalizovaných souborů je výborná.


Zde můžete přejít k dalším recenzím:

Canon PIXMA MP990

Epson Photo Stylus PX810FW

Lexmark Prestige Pro805 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ