OEHLING RÁDCE : LEXMARK PRESTIGE PRO805

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Lexmark Prestige Pro805

Obdobný model jako S305, tedy tiskárna + skener + kopírka bez faxu, ale s pokročilým bezdrátovým připojením Wi-Fi-N („Wireless-N“), které je spolehlivější, má větší rozsah a umožňuje rychlejší přenosy dat, a s možností připojení k síti Ethernet.


Používá stejnou tiskovou technologii Vizix se čtyřmi samostatnými inkousty, umožňuje oboustranný tisk a má horní automatický podavač dokumentů na 50 listů A4. Možný je tisk přímo z fotoaparátu pomocí USB rozhraní s PictBridge, z USB flash pamětí a také z paměťových karet SD/MMC, xD a MS/MS Pro (+ další s adaptérem).

A také tento model má barevný dotykový displej myTouch WQVGA s úhlopříčkou 10,9 cm a s technologií SmartSolutions, což je uživatelské rozhraní s názornými piktogramy pro přístup k základním funkcím a s kontextovou navigací pro komfortní ovládání přístroje. Skener pracuje se 48bitovou barevnou hloubkou a rozlišením 1200 × 2400 dpi.

Zkušenosti z testu

Při instalaci nenastaly žádné problémy, delší čas si ale vyžádalo uvedení do provozu tiskárny: bylo potřeba velmi důkladné vyčištění tiskových hlav a trysek. Překvapen jsem byl, že aplikace pro zjednodušení tisku přímo z internetu se automaticky nainstalovala; ostatní zařízení ji nabízejí také, ale je na uživateli, aby se rozhodl, zda si ji naistalovat přeje, nebo ne. Faktem je, že Lexmark progresivně využívá internet a řadu nástrojů nabízí na „domovské stránce tiskárny“, kupříkladu volby způsobů skenování, anebo kontrolu tiskárny a čištění tiskových hlav, ale také je odtud link na stránku Lexmark SmartSolution s možností přizpůsobit uživatelské rozhraní, ale hlavně komunikovat s firmou. Příjemným zjištěním je, že tento model má přibalený USB kabel.


Zadání tisku je po registraci a s využitím aplikace Printer Home možné pomocí programu Fast Pics. ten umožňuje i správu a úpravy souborů. Já jsem volil tisk z programů Adobe Photoshop a ArcSoft PhotoStudio.


Subjektivní posouzení kvality tisku: Při použití fotopapírů Lexmark Perfectfinish je vynikající a barva i rychle zaschla, ovšem – měl jsem k dispozici pouze formát „americké pohlednice“, 10 × 15 cm. Při použití běžného, méně kvalitního fotopapíru došlo ke snížení obrazové kvality. Barvy sice zůstaly jasné, živé, ale bylo třeba aktivovat funkci zostření obrazu a černobílý tisk měl poměrně značný barevný nádech.


Skener: Obdobně jako u tisku jsem použil prostředí Photoshopu, do kterého jsem naskenované  soubory importoval. Ovladač je velice jednoduchý, zaměřený na rychlé, pokud možno automatické skenování dokumentů, s minimálním prostorem pro uživatelské úpravy. Jeho použití nebude činit potíže ani nezkušeným uživatelům. Díky víku s flexibilními klouby je možné i snadné skenování tlustších předloh, jako jsou knihy, krabičky a jiné obaly. Kvalita automaticky digitalizovaných souborů byla jen dobrá, skeny byly více kontrastní, ale úpravou parametrů bylo možné dosáhnout viditelného zlepšení.


Zde můžete přejít k dalším recenzím:
 

Canon PIXMA MP990 

Epson Stylus Photo PX810FW

HP Photosmart Premium C309g-m

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ