OEHLING RÁDCE : VNITŘNÍ ZAOSTŘOVACÍ SYSTÉM ZOOMŮ TAMRON

Partneři závoduTIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Vnitřní zaostřovací systém zoomů Tamron

V souvislosti s testem a recenzí telezoomu Tamron SP 4–5,6/70–300Di VC USD se na mě obrátilo několik čtenářů. Víceméně si chtěli ověřit, zda tento objektiv skutečně má vnitřní zaostřovací systém, jak uvádím. Přikládám této záležitosti velkou důležitost, proto jsem připravil toto kratičké pojednání.

Nejprve mi dovolte citovat alespoň dvě e-mailové zprávy. Jsou samozřejmě zkrácené a neuvádím jména pisatelů, abych chránil jejich soukromí.

Tedy první citace: 
Dobry den pane Penkavo,
.... mel bych jeden dotaz: Ve Vasem clanku Tamron SP AF 4–5,6/70–300 Di VC USD uvadite, ze tento objektiv ma vnitrni zaostrovani. Muzete tuto informaci potvrdit?
Napriklad
http://www.digitalkamera.de/Objektiv/Tamron/SP_70-300_mm_4-5_6_Di_VC_USD/37480.aspx
uvadi, ze tento objektiv vnitrni zaostrovani nema, na nemecke strance Tamron je sice symbol IF, ale neni v nazvu objektivu a v seznamu objektivu, ktere IF maji, neni tento uveden.
...
PS: Prominte, ze pisu bez hacku a carek, ale na rakouske klavesnici je to trochu problem...

A druhá:

Dobrý den,
uvnitř Vašeho testu "Tamron SP 4–5,6/70–300Di VC USD – je uvedeno: "... Objektiv má vnitřní zaostřovací systém, tudíž se při ostření nemění jeho vnější rozměry...". Při shlédnutí videorecenze na stránkách http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-70-300mm-f4-56-di-vc-usd-pro-canon#videoprezentace se však domnívám, že je to nepravdivá informace. Zvažte opravu článku.

Děkuji Vám.
...


Všem, kteří mne takovými a podobnými dotazy nebo zprávami oslovili, jsem samozřejmě odpověděl. Předpokládám ale, že takovéto otázky má mnohem více čtenářů, a tak bych rád uvedl tuto záležitost jednoznačně „na pravou míru“, aby pokud možno nebyly vůbec žádné pochybnosti.


Předně konstatuji: ano, objektiv Tamron SP AF 4–5,6/70–300 Di VC USD skutečně má vnitřní zaostřovací systém. Informace, které jsem v recenzi uvedl, jsou pravdivé. Jmenovaný telezoom má vnitřní zaostřovací systém, při ostření se nemění jeho vnější rozměry a neotáčí se jeho přední část. A je tomu tak u všech nových pankratických objektivů Tamron.

Natočil jsem kratičké video jako důkaz. Sice s jiným zoomem Tamron, neboť onen testovaný už nemám k dispozici, ovšem oba objektivy z hlediska posuzování "vnějších projevů" při zaostřování fungují stejně, tudíž předpokládám, že bude tento "videodůkaz" dostačující.

Odkaz je zde: http://www.youtube.com/watch?v=CQagOkF2DLY

S přáním stálého DOBRÉHO SVĚTLA – Jan Pěnkava.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ