OEHLING RÁDCE : JAK FOTOGRAFOVAT…

Cesta: www.oehlingradce.cz > Praxe > Jak fotografovat…

TIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Jak fotografovat…

Fotograf Roman Sejkot při vytváření programů pro workshopy v rámci OehlingAkademie spojil dvě známá úsloví, Trocha teorie nikoho nezabije a Šedá je teorie, zelený strom života, a svým osobitým způsobem připravil sérii témat, kterou jsme pro vás v úpravě pro OehlingRádce zařadili na začátek této sekce PRAXE – „Jak fotografovat...“. Předá vám tak část svých bohatých odborných zkušeností, poskytne vám zcela konkrétní praktické rady, ale také podnítí vaši tvůrčí fantazii.

Pravda, vyjádření „Jak fotografovat...“, to je mnohoznačné a velmi široké. Zvolili jsme ho ale zcela záměrně, protože se zde sice zaměříme na praktickou tvorbu v rámci základních fotografických žánrů, ale tato sekce bude mnohem širší a bohatší. Samozřejmě vybraná témata zohledňují převládající zájem širokého okruhu fotografující veřejnosti, tudíž pět základních fotografických žánrů bude hrát prim a bude jim věnován náležitý prostor, ale nebude to rozhodně na úkor dalších zajímavých oborů, témat a motivů.

A vezmeme v úvahu i vaše přání, postřehy a připomínky, která nám můžete posílat přes kontaktní rozhraní, viz spodní část levé navigační lišty.

Milovníci přírody říkají, že krajina je krásná vždycky, že je krásná v každé roční době a za každého počasí. Fotografové krajináři mají rádi krajinu přívětivou, tedy bez mrazu a sněhu, bez větru a deště. Ostatní fotografové mají rádi krajinu teplou a slunečnou. Kam se řadíte vy? Já někam mezi...
Při fotografování architektury je potřeba rozlišovat tři základní přístupy. Lze se tomu naučit i zcela samostatně, ale chce to trpělivost. Držte se textu "Trocha teorie Architekturu nezabije" a dále uvedených pravidel...
"Já tě vyfotim... Udělej mi fotku! Vypadáš jako blbec... Hihihi..." Takové a ještě hustější hlášky lze slyšet od mobilgrafů denně. Větu "Pokusím se o tvůj portrét" nikdy neuslyšíte. Snad časem, po mém kurzu... Slovo portrét je pro mobilgrafy příliš vznešené. Oni to cítí. Proto jej ani nepoužívají. Je dokonce možné, že slovo portrét ani neznají. Ono se taky dneska slovo portrét už moc nepoužívá. Když se jde k fotografovi, nejde se pro portrét, ale pro fotku na průkazku, občanku nebo do pasu. Dokonce se tam nechceme nechat portrétovat, ale "deme si pro fotky".
Učitel: "Začneme zkoušením. K tabuli půjde třeba Nováček!" Žák: "Ach jo..." Učitel: "Řekněte mi, co víte o inscenované fotografii. Něco z historie, něco z teorie, to není tak těžké, ne?" Žák: "Jak pro koho, nemohl bych raději mluvit o kýči?" Učitel: "To až později. Pusťte se nejdřív do té inscenace. To zvládnete! Nejste přece žádný nováček!"
Je spočteno, že během jednoho dne pohybu člověka v centru města s více než milionem obyvatel dojde k 6 až 10 tisícům reklamních ataků...
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ