OEHLING RÁDCE : DIGITÁLNÍ SLT PŘÍSTROJE

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Digitální SLT přístroje

TIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Digitální SLT přístroje

Společnost Sony představila dva nové výkonné fotoaparáty typu SLT Alfa, modely 77 a 65. Jsou vybaveny obrazovým snímačem s rozlišením přes 24 milionů pixelů a funkcí rychlého souvislého snímání á 12, resp. 10 obr./s. Model Alfa 77 jsem mohl krátce vyzkoušet vzápětí po jeho oficiálním představení a poté i otestovat. Recenzi připravím v dohledné době, teď vám předkládám základní představení obou novinek a trochu podrobnější pohled na Alfu 77.
Sony SLT Alfa 77 jsem měl možnost vyzkoušet hlavně s novým základním zoomem DT 16–50 mm 1:2,8 SSM. Věřím, že každého fotografa zaujme nejen konstantní světelností F2,8 a rozsahem ohniskových vzdáleností. Je to přibližně trojnásobný zoom začínající na 16 mm. Nabízí tedy velmi příjemně široký úhel záběru při použití s tělem fotoaparátu s plnoformátovým snímačem. V případě Alfa 77 se snímačem formátu APS-C základní ohnisková vzdálenost odpovídá 24 mm. Ale i to je stále ještě příjemná hodnota. A nejdelší ohnisková vzdálenost 50 mm po přepočtu na 35mm formát odpovídá 75 mm. Objektiv se tedy dobře hodí pro „každodenní fotografování“, ale i pro pořizování portrétů.
Nový model fotoaparátu s technologií nesklopného polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology) a s elektronickým hledáčkem je přirozeným nástupcem SLT-A55 a svými technickými parametry se blíží modelu A65. Má 16megapixelový snímač, nejnovější procesor BIONZ, LCD na výklopném a otočném panelu a širokou nabídku fotografických režimů, programů a funkcí.
Společnost Sony představila nový digitální SLT přístroj, nástupce modelu A57, který v její nabídce nahradí i A37. SLT-A58 je kompaktní poloprofesionální fotoaparát s novým obrazovým senzorem s rozlišením 20 Mpx. Do velké míry vychází právě z A57, avšak namísto hledáčku s panelem Xtra Fine TFT LCD s technologií TruBlack využívá panel OLED s rozlišením SVGA/800 × 600 pixelů.
Společnost Sony několik dní před zahájením mezinárodní výstavy Photokina 2012 v Kolíně nad Rýnem představila na Islandu čtyři velmi zajímavé novinky. Nejvíce nás zaujal vysoce výkonný přístroj SLT α 99, zcela první „full-frame“ fotoaparát s technologií polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology). Má nově vyvinutý obrazový snímač Exmor CMOS o velikosti políčka kinofilmu („full-frame“) s rozlišením 24,3 milionu efektivních pixelů. Je to přirozeně také první „full-frame“ fotoaparát na světě s autofokusem systému Dual AF s 19 senzory (včetně 11 křížových) a 102 AF body v rovině ohniska a s novou funkcí ovládání rozsahu AF, kterou se nastavuje rozsah vzdálenosti, v níž funguje automatické ostření.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ