OEHLING RÁDCE : KOMPAKTY

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Kompakty

TIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Kompakty

Nabídka digitálních fotoaparátů se mnohým lidem může zdát nekonečná a nepřehledná. Při nákupu je ale potřeba umět se v ní orientovat a mít dobrou představu o tom, který fotoaparát nejlépe uspokojí naše nároky.
Různí lidé preferují různé přístupy. Někdo vybírá podle barvy a designu, někdo podle ceny a třeba využije speciální nabídkovou akci, jiní hledají určité uživatelské funkce. Všichni si ale nejspíš uvědomujeme, že nákup je vhodné dobře promyslet, abychom ho třeba už velmi brzy nelitovali.
Canon představil další špičkový kompaktní fotoaparát v řadě PowerShot, avšak namísto řadového označení volil speciální – G1 X. Jednak se tím vyhnul číslu třináct, které podle některých pověr přináší smůlu, ale také tím říká, že na tuto novinku je třeba hledět jako na fakticky první model nové řady, byť tradiční „G“ bylo zachováno. Uplatnil tak stejný princip jako v případě své nové profizrcadlovky EOS-1D X. A hned v úvodu je třeba dodat, že to je v obou případech podloženo silnými argumenty: Oba nové fotoaparáty představují významný vývojový posun a konkrétně PowerShot G1 X je první kompaktní fotoaparát vybavený novým obrazovým snímačem CMOS, který je jen o málo menší než snímače formátu APS-C v zrcadlovkách Canon EOS.
Canon představil dva nové, všestranně a snadno použitelné kompaktní fotoaparáty vybavené zoomy s dlouhými rozsahy. SX500 je nejmenší fotoaparát Canon s 30násobným optickým zoomem a SX160, doporučovaný výrobcem jako rodinný fotoaparát, má zoom 16násobný. U obou je využita i technologie ZoomPlus, která u SX500 rozšiřuje zoom až na 60násobné přiblížení a u SX160 na 30násobné.
Kapesní kompakt vodotěsný do hloubky tří metrů je vybaven 10 Mpx senzorem, ale hlavně – má dva barevné displeje, zadní a přední. Ten vpředu mimo jiné usnadňuje pořizování autoportrétů. Oba displeje jsou typu TFT LCD, zadní má délku úhlopříčky 2,7 palce (6,85 cm) a přední 1,8 palce (4,57 cm).
Jednou z novinek na výstavě Photokina byl i tento univerzálně použitelný kompaktní fotoaparát vybavený 36násobným optickým zoomem, jehož rozsah po přepočtu na 35mm formát činí 22,5–810 mm. Fotoaparát s výrazným madlem pro pevné uchopení do pravé ruky má 18Mpx senzor, 3“ výklopný displej, digitální hledáček a nabízí celou řadu režimů a funkcí včetně programu pro tvorbu panorám a pro HDR zobrazování.
Nový univerzálně použitelný kompaktní fotoaparát v nejvyšší řadě PowerShot SX nabízí 50násobný optický zoom s rozsahem 24-1200 mm po přepočtu na kinofilm, optický stabilizátor obrazu s funkcí Inteligentní IS, vylepšenou funkci Zoom Framing Assist, 12megapixelový senzor a HS System s procesorem DIGIC 5, možnost ovládat ručně, anebo využít Smart Auto, vyvážení bílé pro vícenásobné oblasti, režim rychlého souvislého snímání, Full HD video, výklopný LCD a digitální hledáček, výklopný blesk a sáňky pro externí blesk nebo jiné příslušenství.
Rozšířil řadu kompaktních fotoaparátů PowerShot o novou dílčí kategorii: je velmi malý a lehký, má neobvyklý čtvercový design, výklopný dotykový displej, inovativní ovládání optického zoomu a spouště a integrovanou jednotku Wi-Fi pro bezdrátovou komunikaci. Mimořádně kompaktní, opravdu „kapesní“ provedení umožňuje přístroj snadno přenášet, mít ho stále s sebou a připravený pro pohotové fotografování nebo pořizování videozáznamu.
(22.01.13)
Tento kompaktní fotoaparát v klasickém stylu je inovovaný model X10. Vylepšení X20 oproti jeho předchůdci se týkají i základních systémů, neboť používá nový senzor X-Trans CMOS II a nový procesor EXR II, ale zaujme i použitím nového, lepšího průhledového optického hledáčku s digitálními překryvy. Přístroj vhodně kombinuje pokročilé technologie s klasickým retrodesignem, využívá kvalitní materiály včetně základní skříně z odolné a lehké hořčíkové slitiny, má vhodně koncipované ovládání a precizně řešené ovládací prvky a díky použitému objektivu všestrannější využití než model X100S, který má objektiv s pevným ohniskem.
Nejprodávanější fotoaparát v Evropě, Coolpix S3300, má pokračovatele: S3500. Nabízen bude opět v několika atraktivních barvách, má snímač s rozlišením 20 Mpx, 7× optický širokoúhlý zoom Nikkor, systém optické stabilizace – snížení vlivu chvění na ostrost obrazu, umožňuje pořizovat HD video a používat efektové digitální filtry.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ