OEHLING RÁDCE : STATIVY

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Stativy

TIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Stativy

Dnes fotografuje snad každý. K dostání je téměř nepřeberný výběr cenově dostupných fotoaparátů, které se snadno ovládají. Řada z nich funguje téměř samočinně – stačí zamířit a zmáčknout spoušť. Řada fotoaparátů, anebo objektivů, je vybavena systémem optické stabilizace obrazu. A tak nepřekvapuje, že mnoho vlastníků fotoaparátů o pořízení a používání stativu ani neuvažuje. Přesto stativy, tripody – trojnožky, případně monopody – jednonožky, nebo ministativy či speciální držáky a stojany, anebo i jednoduché podpěrky patří mezi důležité foto-video příslušenství. Proč a kdy je stativ pro fotografa důležitý?
Zkušení fotografové vycházejí nejen z teoretických znalostí, ale i ze své praxe. Jste-li teprve na samém začátku, opatřete si dostatek informací a také zkuste konzultovat se zkušenou a důvěryhodnou osobou (osobami). A k ruce vám je také naše série článků, kterou postupně doplní řada aktuálních informací o stativech, hlavách i příslušenství.
V létě představená sada – standardní stativ + hlava pro začínající digitální fotografy. Set 150EXU je velice kompaktní a lehký a zahrnuje stativ a hlavici.
V nabídce Benro a tedy i v eShopu Oehling najdou zejména hobby fotografové řadu vhodných stativů, hlav i ucelených kitů, které výborně uspokojí jejich potřeby. Představujeme si je postupně. Zde je několik zajímavých produktů z léta 2010.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ