OEHLING RÁDCE : SYSTÉMOVÉ KOMPAKTY

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Systémové kompakty

TIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Systémové kompakty

Přesněji řečeno kompaktní modulární systémy, respektive kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy, kolem kterých jejich výrobci vytvářejí a postupně rozšiřují modulární systémy. Ty zahrnují kromě samotných fotoaparátů a výměnných objektivů také nejrůznější příslušenství – od externích zábleskových jednotek přes průhledové a zejména elektronické hledáčky až po snímací filtry a různé adaptéry a redukční kroužky.
Samsung oznámil, že rozšiřuje svou nabídku kompaktních systémových fotoaparátů řady NX o tři modely. Je zajímavé, že jako první nabízejí funkci bezdrátového Wi-Fi připojení, které usnadňuje a urychluje sdílení fotografií a videoklipů: jakmile je uživatel pořídí, může je obratem sdílet na sociálních sítích nebo odeslat do svého cloudového úložiště.
Canon představil svůj kompaktní modulární systém s výměnnými objektivy: rozšířil elektrooptický systém EOS o novou kompaktní řadu EOS M. První fotoaparát na trh doprovázejí dva první výměnné objektivy systému EF-M, kompaktní blesk a také adaptér, umožňující k fotoaparátu plnohodnotně připojit objektivy s přípojnými systémy a bajonety EF a EF-S. První přístroj EOS M je koncipován s důrazem na kompaktnost a trendovou stylovost včetně možnosti výběru ze čtyř barevných verzí, černé, bílé, stříbřité a červené.
Nejnovější model v řadě Lumix G je celkově velmi dobře optimalizovaný. Využívá vše, co se osvědčilo během čtyř let, které uplynuly od uvedení prvního, průkopnického fotoaparátu v první řadě „bezzrcadlovek“ Panasonic, a nabízí zajímavé inovace. Výsledkem je „šikovný“ foto-video přístroj se snímačem 4/3 standardu, s vyměnitelnými objektivy mikro 4/3 systému, elektronickým hledáčkem, výklopným displejem, ergonomicky tvarovaným tělem a vhodně koncipovanými ovládacími a kontrolními prvky.
Budeme-li maximálně struční, můžeme tento kompaktní systémový fotoaparát charakterizovat třemi slovy: kompaktnost, výkon, flexibilita. Anebo použít "okřídlené" úsloví "v jednoduchosti je síla". Je ideální pro uživatele, kteří vyžadují výbornou kvalitu obrazu, nespokojí se s jedním napevno zabudovaným objektivem, i kdyby to byl zoom s velkým rozsahem, ale naopak chtějí využívat různé objektivy podle momentální potřeby a také další příslušenství v rámci modulárního systému, při tom však preferují přístroj velmi kompaktní, malý, lehký, snadno přenosný a příjemně, intuitivně ovladatelný.
(12.10.12)
Společnost Fujifilm na výstavě Photokina prezentovala své produkty a služby napříč všemi oblastmi, v nichž působí, tedy od kinematografických a televizních videosystémů přes fotografickou techniku včetně 3D zobrazování až po oblast tisku a adjustace fotografií. Velký zájem pochopitelně vzbudily dva nové kompaktní fotoaparáty série X v retrospektivním stylu. Model XF1 kombinuje kůži a hliníkovou slitinu a nabízí objektiv Fujinon s výbornou světelností (f/1,8) a malý 2/3palcový snímač EXR-CMOS. Model X-E1 je první v nové sérii fotoaparátů X s výměnnými objektivy a s kvalitou obrazu srovnatelnou s digitálními zrcadlovkami.
(04.01.13)
Společnost Samsung Electronics představila svůj letošní první nový fotoaparát. NX300 je systémový kompakt s výměnnými objektivy, využívá nový 20Mpx senzor CMOS formátu APS-C, nabízí výklopnou dotykovou obrazovku, automatické ostření Hybrid AF s rychlou a přesnou fázovou detekcí a detekcí kontrastu, závěrku s rychlostí až 1/6000 s a souvisle snímá rychlostí 8,6 obr./s.
(22.01.13)
Nikon rozšířil nabídku systémových kompaktních fotoaparátů Nikon 1 o dva stylové modely, nejmenší J3 a jednoduchý S1, první v nové sérii S. Oba mají zcela minimalizované zpoždění závěrky po stisku spoušti a velice rychlé souvislé snímání. Do prodeje také směřují nové objektivy 1 Nikkor 6,7–13 mm a 10–100 mm, které Nikon představil na podzim 2012.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ