OEHLING RÁDCE : TISKÁRNY

Cesta: www.oehlingradce.cz > Rádce > Tiskárny

TIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Tiskárny

Digitální fotografie, jeden z fenoménů dnešní doby, otevřela mnoho nových možností, a to v několika oblastech, mimo jiné pro prezentaci a prohlížení pořízených snímků a videoklipů a také pro tisk fotografií, ať už jsme je pořídili na polární expedici, během výzkumné cesty do nitra deštného pralesa, na dovolené nebo na rodinné oslavě, na výletu nebo školní či jiné akci.
Jak si ukazujeme v úvodním článku, nejjednodušší možností pro domácí tisk fotografií je využití kompaktních, anebo řekněme spotřebních termosublimačních fotografických tiskáren. V tomto článku si představíme vybrané modely. Ukážeme si ale také několik tiskáren určených k náročnějšímu a profesionálnímu použití. A nahlédneme „pod pokličku“ využití této technologie tisku v komerčních provozovnách.
V prvním článku jsme si stolní fotografické tiskárny rozdělili podle používané technologie tisku a naznačili jsme, že pro domácí tisk fotografií je nejlepší tisk termosublimační a inkoustový. První je skutečně vhodný pouze pro tisk fotografií, respektive produktů, u kterých je fotografie podstatná, tzn. pohlednic, blahopřání, podobenek pro nejrůznější průkazky atp. a u domácích tiskáren jsme omezeni také formátem. V tomto článku se „podíváme na zoubek“ stolním inkjetovým tiskárnám, které umožňují tisk až formátu A4.
Několik příkladů samostatných stolních inkoustových tiskáren i těch, které jsou součástí multifunkčních zařízení spolu s plochým skenerem, kopírkou a v některých případech i faxem. Poslouží vám při výběru první, anebo nové tiskárny, kterou můžete použít pro domácí tisk fotografií, ale také různých dokumentů a podle potřeby i pro potisk vhodných médií CD, DVD, Blue-ray a tvorbu bookletů.
Představili jsme si celou řadu multifunkčních zařízení, která mimo jiné umožňují tisk fotografií v pohodlí domova. Následovat budou testy a recenze vybraných modelů. Ještě před tím se ale krátce zastavíme u možnosti, kterou nám nabízí bezdrátová komunikace s využitím technologie Wi-Fi.
Spolu s novými fotoaparáty a velkými stolními tiskárnami a multifunkcemi, kterými se postupně zabýváme, představil Canon také nejnovější model malé a snadno přenosné i použitelné termosublimační fotografické tiskárny. Má výklopnou LCD obrazovku, jednoduché uživatelské rozhraní a fotografii formátu 10 × 15 cm, tedy oblíbené „americké pohlednice“, vytiskne do jedné minuty.
Epson představil řadu nových produktů z oblasti inkoustového tisku, multifunkčních zařízení s integrovanou inkoustovou tiskárnou a také projekce, a to standardní, 3D i speciální, určené třeba pro školní a firemní využití. Nejvíce nás zaujala řada důmyslně a precizně řešených stolních tiskáren s velkokapacitními inkoustovými nádržkami, které umožňují realizovat více výtisků za méně peněz.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ