OEHLING RÁDCE : DIGITÁLNÍ ZRCADLOVKY

Cesta: www.oehlingradce.cz > Testy > Digitální zrcadlovky

TIPY PRO VÁS

Původní recenze:

Canon EOS-1D Mk. IV  
Nikon D3s

 

 

 Zasoutěžit si!

 


Zde můžete přejít na portál fotografické soutěže
Foto z cest, kterou pro vás připravila firma OEHLING
ve spolupráci s časopisem Lidé a Země.

 

Do vaší knihovny

 


Váš komplexní průvodce výměnnými objektivy
pro SLR, SLT a kompaktní fotoaparáty. Více
informací získáte zde
a zde je link do sekce Odborná
literatura eShopu OEHLING.

Digitální zrcadlovky

Při prvním představení EOS 6D jsme zdůraznili, že se jedná o zrcadlovku s plnoformátovým senzorem, která je poměrně kompaktní a cenově dostupná širšímu okruhu potenciálních uživatelů, a jako velkou přednost také integrovaný modul Wi-Fi pro bezdrátovou komunikaci a GPS jednotku pro záznam zeměpisných souřadnic a nadmořské výšky do exif metadat pořízených snímků a videoklipů. Aktivní sáňky díky tomu zůstávají volné pro použití externího blesku, případně mikrofonu. Zkrátka a dobře: můžeme současně využívat blesk, GPS i Wi-Fi jednotku.
V létě 2012 se stal nejvyšším modelem v kategorii amatérských zrcadlovek Canon, „mladším bratrem“ 600D, u něhož výrobce zachoval vše, co se osvědčilo včetně konstrukce těla. Změn není mnoho, lze říci minimum, avšak jsou důležité, neboť se mimo jiné týkají i ovládání přístroje. LCD obrazovka je opět velmi pružně použitelná díky umístění na výklopném a otočném panelu, ovšem displej je nyní navíc dotykový a uživatel si tudíž může vybrat, zda chce v určité situaci fotoaparát ovládat tradičním způsobem, nebo kombinovat klasické a dotykové ovládání, anebo využívat výhradně dotykový displej, a to včetně zaostření a expozice dotykem.
Že je EOS 5D třetí generace výborně inovovaný fotoaparát, to bylo zřejmé už při prvním krátkém vyzkoušení vzápětí po jeho oficiálním představení. Určité zklamání mohl pocítit jen ten, kdo očekával snímač s vyšším rozlišením než něco málo přes 22 Mpx. Všichni uživatelé ale bezpochyby oceňují 61bodový systém autofokusu převzatý od nejnovějšího profimodelu EOS-1D X a další zajímavá vylepšení oproti modelu 5D Mark II.
(03.10.12)
Nástupce úspěšné digitální zrcadlovky D90 a současně zcela nový fotoaparát, jak evokuje i zvolené označení D7000, které část odborné veřejnosti zmátlo a o kterém se dlouho diskutovalo nejen v internetových diskusních fórech. Fotoaparát má nový 16megapixelový senzor CMOS formátu APS-C, výkonnější procesor, nový AF systém a nový měřicí senzor, umožňuje využívat 14bitová data RAW a pořizovat ozvučené Full HD video.
(03.10.12)
Tato poloprofesionální digitální zrcadlovka patřila k nejzajímavějším novým fotoaparátům na světové výstavě Photokina 2010 v Kolíně nad Rýnem. Na trhu nahrazuje model EOS 50D a stejně jako on stojí mezi EOS 7D na jedné a EOS 550D na druhé straně.
Vylepšená verze první cenově dostupné profesionální digitální zrcadlovky se snímačem velikosti políčka kinofilmu s rozlišením 21 milionů pixelů a se snímáním Full HD videa. Představena byla koncem roku 2008 a ještě minimálně v roce 2012 bude v prodeji spolu s modelem třetí generace, který přichází do prodeje na přelomu března a dubna 2012.
(02.10.12)
Nejdostupnější kompaktní zrcadlovka vstupní úrovně v nabídce Canon je snadno použitelná, využívá moderní technologie a systémy, poskytuje dobrou kvalitu obrazu a důležité je také fakt, že je součástí osvědčeného modulárního ElektroOptického Systému se širokou nabídkou vyměnitelných objektivů a dalšího příslušenství.
(02.10.12)
Vysoce výkonná a znamenitě koncipovaná poloprofesionální digitální zrcadlovka, která uspokojí i opravdu náročné fotografy. Má obrazový snímač s rozlišením 18 milionů pixelů a hledáček se 100% zobrazením, umožňuje nastavit citlivost až 12 800 ISO, souvisle snímat rychlostí 8 obr./s a natáčet Full HD video.
(02.10.12)
Kompaktní digitální zrcadlovka, nástupce oblíbeného a úspěšného modelu D5000, využívá některé technologie, které byly poprvé použity u poloprofesionálního modelu D7000. Má obrazový snímač CMOS DX/APS-C s rozlišením 16 milionů pixelů, umožňuje pořizovat 14bitové obrazové soubory RAW, nabízí řadu praktických a kreativních funkcí, umožňuje pořizovat video Full HD/1080p a zaujme také vylepšeným displejem na výklopném a otočném panelu.
(02.10.12)
Kompaktní digitální zrcadlovka s výklopným displejem a 12megapixelovým obrazovým snímačem CMOS. Uživatelům nabízí slušné operační časy, dobrý výběr režimů expozice a výběr snadno použitelných praktických a kreativních funkcí.
(20.06.11)
Kompaktní digitální zrcadlovka pro amatérské fotografy, která některými svými technickými parametry a možnostmi využití lehce přesahuje do poloprofesionální kategorie. Má 18Mpx senzor a výklopný a otočný displej jako EOS 60D. Nabízí velký výběr režimů fotografování, umožňuje pořizovat Full-HD video a bezdrátově ovládat blesky.
(02.03.11)
Jednoduchá a cenově dostupná kompaktní digitální zrcadlovka. Používá 14megapixelový snímač a inovovaný, výkonnější procesor a umožňuje snímat ozvučené video v plném vysokém rozlišení. A první DSLR Nikon v této třídě s menu a vylepšeným výukovým průvodcem i v českém jazyce.
(02.03.11)
Canon EOS 550D začal v březnu 2010 na trhu nahrazovat model EOS 450D a na pultech prodejců vhodně doplňuje nižší modely EOS 500D a 1000D. Je to výkonná spotřebitelská digitální zrcadlovka s 18megapixelovým snímačem APS-C a s dalšími špičkovými systémy, s kvalitním displejem, živým náhledem a možností natáčet Full HD video.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ